За і проти валютного кредитуванняВже більше року Україна живе без валютних кредитів. Істотна девальвація гривні в 2008-2009р. призвела до того, що валютні позики лягли непідйомним тягарем на плечі позичальників. В таких умовах ВСУ прийняв закон №1533-VI, який заборонив масове валютне кредитування.

Згідно цього документа, видачу кредитів в іноземній валюті дозволено виключно особам і компаніям, які мають валютну виручку, а так само з метою навчання і лікування за кордоном. При цьому подібне цільове оформлення позик повинні підтверджуватися документально. А норми резервування (50-100%) від суми нових виданих кредитів в іноземній валюті, які знаходяться від 1-го дня в простроченні, фактично виключають валютне кредитування.

Частка іноземного капіталу на банківському ринку України складає 40-45%. Експерти вважають, що наявність великої кількості дешевих валютних ресурсів, отриманих іноземними банками від своїх материнських структур в якості додаткової капіталізації, можуть бути успішно використані для кредитування української економіки.

Низька ціна таких ресурсів дала б можливість зробити кредитування в Україні більш доступним. З огляду на ці та інші аргументи 21 травня 2010 року. ВСУ прийняв закон, який пом'якшує умови видачі валютних позик. Згідно цього законодавчого акту НБУ був змушений знизити норми резервування по валютних кредитах, з першого дня прострочення до рівня 3%. В таких умовах фінансові установи отримали стимул для використання надлишкової ліквідності для валютного кредитування національної економіки.

В першу чергу банкіри мають намір фінансувати малий і середній бізнес, а так же корпоративний сектор, який може реально відпрацьовувати позикові ресурси з урахуванням валютних ризиків.

Стабілізація гривні на тлі очікування ревальвації національної валюти до кінця 2010р. стимулюють підприємства брати позики в доларах США і євро. Якщо спланований сценарій розвитку подій буде реалізований, бізнес клієнти отримають можливість ще й заробляти на валютних кредитах. І все ж згадуючи 2007-2008р. - Період масового кредитування в іноземній валюті, як корпоративного сектора, так і фізичних осіб, варто не забувати ризики, які з цим пов'язані.

Валютні ризики клієнта завжди були, є і будуть. А так як більшість позичальників не в змозі оцінити їх. Те цю функцію необхідно виконувати банкам, в першу чергу з метою запобігання докризових помилок. Свої висновки фінансові установи вже напевно зробили. Про це свідчить навіть той факт, що з поступовим відновленням валютного кредитування корпоративного сектора в нашій країні, видача позик в іноземній валюті фізичним особам, не здійснюється. Банки вирішили через мінімізацію ризиків неповернення кредитів зробити процес валютного кредитування керованим і прогнозованим.

Для виходу України на докризовий рівень розвитку економіки, необхідно збільшити фінансування реального сектора, а без валютних кредитів це зробити неможливо. Тому банківське кредитування в іноземній валюті має послужити стимулом для успішної роботи підприємств, а так само сегмента малого та середнього бізнесу, що обов'язково відобразиться на економіці в цілому.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «За і проти валютного кредитування» — 94 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. За і проти валютного кредитування публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із За і проти валютного кредитування Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
94 10.04.17