Хороша альтернатива кредиту - факторингБрак оборотних коштів - основна проблема діяльності підприємств в Україні. Несвоєчасні оплати покупців за поставлений товар, а так само необхідність здійснення передоплати при закупівлі сировини і матеріалів призводить до вимивання коштів компанії. Але як будувати бізнес в таких умовах? Існує кілька способів вирішення фінансового колапсу:

- Кредитування підприємства для закриття розривів ліквідності;

- Факторинг.

Якщо з використанням кредитних коштів банку все зрозуміло, то з факторингом слід ще розібратися. Насправді факторинг - більш зручний варіант фінансування поточної діяльності підприємства. Якщо для отримання кредиту основною вимогою є наявність твердого забезпечення, то операція факторингу проводиться без такого.

Факторинг - це переуступка права вимоги боргу на користь третьої сторони. У нашому випадку такими посередниками є банк (фактор). Якщо уявити цю операцію більш детально, то вона виглядає наступним чином: банк проводить оплату частини вартості партії продукції підприємству-продавцеві відразу після її поставки і отримує за це право вимоги боргу з покупця товарів. Після кінцевого розрахунку останнього з банком, фінансова установа перераховує отриману суму за вирахуванням комісії та плати за фінансування підприємству-продавцю. Схема досить проста у використанні і вигідна як для банку, так і для клієнта.

Переваги факторингу для підприємства:

- Управління дебіторською заборгованістю, контроль термінів оплат;

- Фінансування поточної діяльності без необхідності оформлення застави і страхування нерухомості;

- Поліпшення платіжної дисципліни підприємства;

- Зниження ризиків фінансових втрат при несвоєчасних розрахунках за контрактах;

- Можливість працювати з відстрочкою платежів для постійних покупців.

На сьогоднішній день послуги факторингу починають поступово відновлюватися. Банки з оглядкою, але все ж погоджуються фінансувати підприємства за такою схемою. Єдиною вимогою залишається робота з факторингом, який передбачає право регресу. Це означає, що в разі несвоєчасної оплати поставки товару покупцем, банк має право вимагати від підприємства - постачальника повернення авансу.

Результати проведеного моніторингу українських банків свідчить про малу кількість фінансових установ, які готові працювати з факторингом. Вдалося знайти лише 5 банків, які погодилися розглянути можливість фінансування підприємства по факторингової схемою. Умови надання послуги наступні:

- Розмір фінансування - 70-80% від вартості поставки;

- Процентна ставка від 18% до 20% річних залежно від терміну оплати;

- Факторингова комісія - 0,5-3% суми окремої поставки;

- Комісія за управління фінансовим лімітом - до 1% від розміру ліміту фінансування.

Факторинг має хороші перспективи розвитку в Україні. Ефективне і оперативне управління дебіторською заборгованістю підприємства завжди буде користуватися попитом з боку ТОП-менеджменту компаній.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Хороша альтернатива кредиту - факторинг» — 101 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Хороша альтернатива кредиту - факторинг публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Хороша альтернатива кредиту - факторинг Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
101 10.04.17