Тенденції кредитного ринку в 2010р.2010р. ознаменувався поступовою стабілізацією політичної, а потім і економічної ситуації в Україні. Наслідки фінансової кризи йдуть на другий план на тлі відродження банківського сектора, стабілізації національної валюти, нарощування промислового виробництва, збільшення обсягів експорту і, як результат, бюджетних надходжень.

Ми спостерігаємо поступове відновлення довіри до фінансових установ, що в першу чергу відображається в досить високій ліквідності комерційних банків. Депозити громадян стали величезним джерелом грошових ресурсів фінансових установ.

Але для успішного функціонування банківської системи необхідно дотримання балансу між залученими і реалізованими засобами. Якщо з формуванням пасивів проблем немає, то з розміщенням грошових коштів фінансових установ у формі кредитів не все так просто. Тривалий «застій» на ринку кредитування, а так само проблеми, які виникали в сегменті бізнес клієнтів з погашенням валютних кредитів, змушують останніх бути обережними і не приймати поспішних рішень.

Але що ж все-таки затребуване на ринку банківського кредитування в 2010р.? В першу чергу - це фінансування корпоративного сектора, а так само сегмента малого та середнього бізнесу, який починає поступово відновлюватися.

Кредити та кредитні лінії строком до3-ох років користуються зараз найбільшим попитом. А з огляду на тенденцію ринку до здешевлення фінансових ресурсів і зниження процентних ставок по позиках, все більшої популярності набуває плаваюча кредитна ставка. Складається вона з відсотків по депозиту терміном 6-12 міс. і фіксованої маржі банку. Тобто при подальшій тенденції до зниження відсотків по депозитах, плата за кредит автоматично зменшиться.

З огляду на практику кредитування 2006-2008р. банки зробили свої висновки, що стосується оцінки фінансового стану позичальників і забезпечення кредитів. Грунтуючись на ризики неповернення позики, фінансові установи вимагають заставу для отримання позики. Важливо, щоб як мінімум 70% в структурі забезпечення становила нерухомість. Крім цього, діюча прибутковість бізнесу потенційного позичальника повинна перевищувати розрахункові витрати по кредиту, як мінімум в 1,5 рази.

Але все ж зрушення вже є, і вони спрямовані в позитивну сторону. Думаю, до кінця 2010р. можна розраховувати на зниження процентних ставок на 2-3% і збільшення термінів кредитування на 1-3 роки.

Думаю питання, як залучити нових клієнтів, тим самим збільшивши прибутковість фінансових установ? У кожного банку свої методи і прийоми. І універсального рішення тут бути не може. Одне можна сказати з упевненістю, відновлення національної економіки та пожвавлення бізнес процесів сприятиме збільшенню потреби підприємств в оборотних коштах, що і відобразиться в кінцевому підсумку на розвитку ринку кредитування в Україні.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Тенденції кредитного ринку в 2010р.» — 72 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Тенденції кредитного ринку в 2010р. публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Тенденції кредитного ринку в 2010р. Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
72 10.04.17