Дострокове погашення кредиту - чи вигідно це?Маючи вільні гроші на руках, позичальники часто задаються питанням: «А чи варто достроково погашати кредит?» З одного боку - це вигідно, тому що дає можливість зменшити внески за позикою в майбутньому за рахунок перерахунку графіка. І в той же час більшість банків використовують штрафні санкції за дострокове погашення. Як правило, їх розмір становить 1-2% від суми передчасної оплати. Нерідко обмеження в достроковому погашенні кредиту актуально протягом перших кількох років дії договору. Трапляється, що банки стягують ще й комісію за перерахунок графіка в розмірі 200-300 грн. Тому дрібні суми погашень автоматично стають невигідними.

Фахівці вважають, що дострокова оплата позики дає можливість позичальникові знизити фінансове навантаження на сімейний бюджет, а так само зменшити ризики валютних коливань. Останні - пов'язані з тим, що основна маса кредитів в нашій країні видавалася в іноземній валюті. Крім цього дострокове погашення допомагає створити клієнту певний запас міцності на майбутнє за рахунок зниження процентних витрат. Вільні кошти можуть бути використані клієнтом на пріоритетні потреби.

Звичайно, ставити перед собою за мету - дострокове погашення кредиту, напевно, не варто. Якщо у Вас з'явилися непланові доходи, або просто грошові надходження, які Ви могли б використовувати на оплату позики, проаналізуйте можливі способи раціонального вкладення коштів. Можливо, ці кошти краще буде використовувати в інших цілях і за їх рахунок - реально збільшити свій дохід.

Для банку факт дострокового погашення кредиту може розцінюватися неоднозначно. Позитивним є:

- Підвищення ліквідності фінансової установи;

- Зниження ризиків неповернення коштів;

- Поліпшення оборотності капіталу.

Але разом з цим, фінансова установа отримує зниження процентних доходів - головного джерела прибутковості банку.

У підсумку ми розуміємо, що дострокове погашення кредиту можна вважати бажаним, але не можна відносити до обов'язкових вимог. Оплата з випередженням графіка не повинна негативно відображатися на бюджеті сім'ї, змушуючи відмовляти собі в будь-яких потребах. Жити потрібно сьогодні і зараз, а не ілюзіями майбутнього.

Як альтернатива дострокового погашення кредиту існує можливість оформити депозит. З огляду на той факт, що відсотки за депозитними програмами на сьогоднішній день можуть перевищувати процентні витрати по позиках, є сенс не поспішати з передчасною оплатою кредиту. Але в даному випадку потрібно враховувати валюту вкладу і позики. Добре, коли вона не відрізняється. В іншому випадку Ви наражається на валютні ризики і тоді розрахункова вигода може в один момент перетворитися в реальні збитки.

Тому перш ніж приймати будь-яке рішення щодо дострокового погашення позики, якісно оціните свої вигоди і переваги. Можливо, Ви побачите більш прибутковий, альтернативний варіант вкладення вільних грошових коштів.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Дострокове погашення кредиту - чи вигідно це?» — 105 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Дострокове погашення кредиту - чи вигідно це? публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Дострокове погашення кредиту - чи вигідно це? Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
105 10.04.17