Валютне кредитування: тенденції та перспективиВідновлення кредитування національної економіки багато в чому залежить від політики регулятора - НБУ. Керівництво національного банку то обмежує валютне кредитування, вводячи заборону на видачу позик в іноземній валюті, то назад - відновлює спроби повернення в економіку країни валютних позик.

У міру активізації роботи кредитно-фінансових механізмів в Україні, відновлення довіри вкладників до банківських установ і стабілізації політичної ситуації, спостерігаються тенденції до активізації діяльності комерційних банків. А чому б ні. Сформувавши «подушку міцності» з пулу термінових валютних депозитів населення і юридичних осіб за прийнятною ціною, фінансові установи готові кредитувати національну економіку. Все б так і працювало, якби не стримуючі фактори. Значні запаси іноземної валюти не можуть бути спрямовані на фінансування економіки країни до тих пір, поки не будуть вирішені наступні проблеми:

- Судове свавілля, який не дає змоги проводити стягнення на заставне майно боржників юридичних осіб;

- Стабільність курсу національної валюти;

- Активізація фондового ринку, яка б дозволила капіталізувати підприємства, поліпшивши тим самим економічну ситуацію в країні.

На думку експертів, у банків на сьогоднішній момент є більш ніж достатній запас іноземної валюти, яка може бути використана на кредитування. Але, незважаючи на це банкіри запевняють, що з огляду на навіть законодавчі послаблення в сфері валютного регулювання національної економіки, масова видача позик у євро і доларах поки не прогнозується.

Ті кредитні «крихти», які використовуються для фінансування експортерів, не в змозі задовольнити значний попит на доступні валютні ресурси. Ще однією суттєвою причиною відсутності валютного кредитування є наявність у комерційних банків досить великих портфелів «поганих кредитів», під які необхідно формувати резерви, що постійно відволікає вільні фінансові ресурси. І значного поліпшення ситуації щодо якості існуючих портфелів позик поки не передбачається. Тому розраховувати на доступні валютні кредити в найближчій перспективі, напевно, все-таки не варто.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Валютне кредитування: тенденції та перспективи» — 82 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Валютне кредитування: тенденції та перспективи публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Валютне кредитування: тенденції та перспективи Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
82 10.04.17