Скорингові системи або як швидко отримати кредитАгресивна політика більшості українських банків щодо збільшення кредитних портфелів, змушує їх шукати можливі шляхи прискорити прийняття рішень по кредитним заявкам. Для цих цілей були створені скорингові системи. Крім економії часу, фінансові установи отримують можливість уникнути суб'єктивізму в прийнятті рішень, а так же відсіяти шахраїв. Але як побудована скорингова система? Яким чином в такому разі приймаються рішення з надання позики? Все досить просто. Потенційному позичальникові пропонується відповісти на ряд питань, за кожну відповідь проставляється певний бал. На підставі суми всіх набраних балів виставляється кінцева оцінка кредитоспроможності.

В наш час, коли швидкість прийняття рішення по позиках визначає кредитний портфель банку, швидкість та об'єктивність скорингових систем відіграє досить важливу роль. Скоринг містить базову інформацію про позичальників банку і дає можливість за секунди прийняти рішення про кредитування нових клієнтів за рахунок накопичених знань і соціально-демографічних характеристик.

Інформацією про побудову такої системи і критерії відбору потенційних позичальників володіють лише кілька співробітників фінансової установи. Воно й не дивно, так як шахрайство в сфері кредитування є досить поширеним.

Стандартна скорингова модель містить 15-25 параметрів. Кількість характеристик залежить від типу кредитного продукту: за споживчими кредитами їх менше, іпотечне кредитування містить більшу кількість ознак. Важливо оцінити вагу кожного параметра в загальній структурі оцінки. Експерти вважають, що в нашій країні для кожного регіону і за певними кредитними продуктами повинна бути побудована своя модель. На ймовірність дефолту позичальника впливає багато характеристик, в т.ч. територіальний фактор і регіональні особливості. Побудова ефективної і надійної скорингової системи - досить довгий і трудомісткий процес. Займає він до 6 міс. часу роботи команди професіоналів.

З метою адаптації скорингу до різних класів клієнтів і особливостями їх поведінки, банки використовують 3 основних види аналізу: поведінковий, аплікаційний і колекторський. Потенційних позичальників оцінює аплікаційний скоринг, поведінковий - визначає характеристики клієнтів, які вже отримали кредит, а для боржників, які не виконують свої зобов'язання по позиці існує колекторських скоринг.

За статистикою експертів, якісна скорингова модель відсіває 90% неплатоспроможних позичальників - разом з цим не дає можливість оформити кредит 10% хороших клієнтів. Але банки погоджуються на такі пропорції на користь мінімізації ризиків і упущення процедури прийняття рішень по позиках. Такі системи побудовані з урахуванням захисту від шахрайських операцій. Для запобігання неправомірних дій співробітників банків, а так само в умовах зайвої інформованості потенційних позичальників про роботу скорингу, банкіри час від часу змінюють питання в анкетах, переглядають їх кількість і якість.

Ефективна робота скорингу - це ще і комунікація між фінансовими установами. Обмін інформацією забезпечує банкам можливість відсівати шахраїв, працюючи виключно з якісними позичальниками.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Скорингові системи або як швидко отримати кредит» — 75 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Скорингові системи або як швидко отримати кредит публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:24 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредити вебмані (продовження) зараз, разом із Скорингові системи або як швидко отримати кредит Як обчислити кредитного шахрая? відкривають.
Автор: admin
75 27.03.16