Порука фізичної особи за кредитом: реалії сьогоднішнього дняОформляючи кредит в банку ми, як правило, не замислюємося про ті зобов'язання, які належить погашати. Добре коли борг за позикою має відношення виключно до позичальника, але в більшості випадків фінансові установи вимагають надати поручителя - гаранта оплати кредиту. Вимоги до поручителя такі ж, як і до позичальника, як на етапі оформлення позики, так і при стягненні заборгованості. Ці дві сторони несуть солідарну відповідальність за зобов'язання перед банком.

У разі несплати або ж несвоєчасної оплати позики, кредитор має право звернутися до поручителя з вимогою погашення боргу. Якщо останній відмовляється від своїх боргових зобов'язань, банк має право подати позов до суду про стягнення заборгованості за кредитом, як з боржника, так і з поручителя.

Звичайно, останній може заявити про свою неплатоспроможність або ж заперечувати будь-яке наявність активів. Але слід пам'ятати, що при ухваленні рішення про кредитування клієнта, фінансова установа вимагає від поручителя ті ж документи, що і від позичальника. Так що його фінансове і матеріальне становище оцінити не складає ніяких труднощів. Подання в банк фальшивих документів може загрожувати людині статтею про шахрайство і вже точно внесенням в «чорний» список позичальників. Тому фахівці рекомендують бути максимально чесними з фінансовою установою для того, щоб потім не опинитися випадково в неприємній компанії представників правоохоронних органів.

Повне виконання зобов'язань поручителя перед кредитором дає можливість першому вимагати погашення боргу від позичальника. Практично право вимоги повною мірою переходить до поручителя, який має право, так само як і кредитор, звернутися до суду. Необхідно пам'ятати, що термін позовної давності такої справи - 3 роки з моменту повної оплати зобов'язань боржника, що має бути підтверджено документально.

Крім стандартних схем поруки бувають і нестандартні:

- Порука декількох осіб за 1-го клієнта;

- Порука за виконання частини зобов'язань.

Обидві форми роботи з ризиками по кредиту позичальника має право на життя, проте вкрай рідко використовуються в практиці. Зайві поручителі, як то сусіди, знайомі і т.д. банку не потрібні. Як правило, найбільш обов'язковими, що стосується виконання боргових зобов'язань, є близькі родичі позичальника. Вони і несуть солідарну відповідальність за погашення кредиту разом з боржником.

Порука припиняє свою дію в декількох випадках:

- Повна оплата кредиту, відсотків, штрафних санкцій, тобто в разі закриття позики;

- Зобов'язання позичальника збільшуються без згоди поручителя;

- Переведення боргу на 3-є особа.

Порука фізичної особи набирає все більшого поширення. Воно вимагає істотних тимчасових і матеріальних витрат, але разом з цим мінімізує ризики фінансової установи. За цей формою гарантування виконання боржників своїх зобов'язань майбутнє. Головне бути впевненим в людині, за якого необхідно поручитися, інакше доведеться самому переживати всі тяготи і позбавлення життя в кредит.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Порука фізичної особи за кредитом: реалії сьогоднішнього дня» — 88 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Порука фізичної особи за кредитом: реалії сьогоднішнього дня публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:24 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Довідка про зарплату - документ, що підтверджує доходи позичальника зараз, разом із Порука фізичної особи за кредитом: реалії сьогоднішнього дня Як вибрати кредитного брокера? відкривають.
Автор: admin
88 27.03.16