Чи має мікрокредитування майбутнє?Бізнес в нашій країні має свою сегментацію в залежності від обсягів і масштабів діяльності. Як правило, виділяють малий бізнес, сегмент середнього бізнесу і великих корпоративних клієнтів. Більшість власників своєї справи проходили всі ці етапи поступово, починаючи з мікро рівня. Причому початок бізнесу часто супроводжується труднощами, перешкодами і невдачами. Як правило, перше, з чим стикається бізнесмен при побудові своєї справи - це стартовий капітал. Гроші потрібні невеликі, але де їх взяти? Банки неохоче беруться кредитувати малий бізнес, особливо коли мають місце великі ризики через відкриття нового напрямку діяльності або створення бізнесу з нуля. Не маючи досвіду роботи в певній сфері, складно створити повноцінну компанію, яка могла б виживати і приносити прибуток своїм власникам у висококонкурентному ринковому середовищі.

І в той же час більшість фінансових установ розуміють, що основою для побудови ефективного і прибуткового бізнесу в нашій країні є клієнтська база. Іноді клієнти диктують нам умови роботи. Попит народжує пропозицію. Тому деякі банки були змушені увійти в більш ризиковий сегмент кредитування - мікрокредити. Складність роботи з малим бізнесом грунтується на низькій легальності діяльності таких клієнтів. Дуже часто має місце відсутність фінансової звітності, невиразна «чорна» бухгалтерія, неконтрольовані бізнес-процеси, а іноді і збиткова робота клієнта. Як в таких випадках можна видавати кредити?

Практика і досвід банківської діяльності показують, що це можливо. Фінансові установи мінімізують свої ризики через зниження обсягів фінансування, залучення поручителів по позиках і диверсифікацію портфелів позик. Співпраця з клієнтом сегмента малого бізнесу починається, як правило, з відкриття поточного рахунку та видачі мінімальної позики в розмірі 10-20 тис. Грн. під 30-32% річних. У міру зростання масштабів діяльності позичальника, фінансова установа може збільшувати розмір позики, паралельно знижуючи процентну ставку. Головною умовою перегляду обсягів фінансування клієнта є прибутковість бізнесу і можливість своєчасно обслуговувати кредит. У разі, коли бізнес діяльність в позичальника «не пішла», в більшості випадків він влаштовується на роботу і поступово оплачує позику. Але таких клієнтів - одиниці. В основному позичальники за програмами мікрокредитування складають якісну клієнтську базу комерційного банку, яка користується і іншими продуктами фінансової установи, тим самим генеруючи прибуток останнього.

Беззаставні мікрокредити - це потреби сьогоднішнього дня. Клієнти, початківці свій бізнес, як правило, не мають нерухомості, яку могли б закласти. Та й суми запитуваної позики не співмірні з вартістю можливого застави та витратами на його оформлення.

Так, витрати банку по видачі подібних позик великі. Незначні суми кредитів з необхідністю їх адміністрування роблять такий продукт, як мікрокредит, низькорентабельним для фінансової установи. І в той же час, з огляду на великі потреби ринку в подібного роду фінансування, а так само можливості диверсифікувати кредитні портфелі банку, можна говорити про перспективний напрям діяльності фінансових установ, за яким майбутнє.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Чи має мікрокредитування майбутнє?» — 88 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Чи має мікрокредитування майбутнє? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:25 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Приватний займ: панацея чи кредитна кабала? зараз, разом із Чи має мікрокредитування майбутнє? Чому не варто брати кредит? відкривають.
Автор: admin
88 27.03.16