Приватний займ: панацея чи кредитна кабала?Призупинення кредитних програм комерційними банками в період кризи в Україні створило умови для ефективної роботи приватних інвесторів. У період, коли бізнес знаходиться в умовах виживання, кредитування надає собою подушку безпеки, здійснюючи підтримку позичальника в складний час. За статистикою експертів ринку, близько 80% всього фінансування в 2009р. доводилося на приватних інвесторів. На яких умовах можна взяти приватний позику? Наскільки це вигідно і практично?

Інвестори готові фінансувати клієнта в розмірі 30-70% ринкової вартості заставного майна. Оцінка застави проводиться безпосередньо самим кредитором, у разі, коли має місце специфічний заставу, аналоги якого на ринку знайти складно - проводиться професійним оцінювачем за рахунок позичальника. Термін приватної позики в більшості випадків становить 3 міс. З подальшою пролонгацією, в рідкісних випадках - 6 міс. Короткостроковість подібних позик зумовлена можливістю вилучення і реалізації застав в разі непогашення кредиту. Процентні ставки знаходяться в межах 2-7% в мес. в іноземній валюті. Гривневі кредити приватні інвестори, як правило, не видають через не вигідності таких угод. Крім цього, для мінімізації ризиків, кредитори встановлюють ліміти фінансування на одного позичальника в рамках 200-500 тис. Дол. США.

При оформленні приватної позики необхідно пам'ятати про обов'язкові витрати, які супроводжують видачу позички:

1) Нотаріальні послуги - близько 3 тис. Грн. (По 150 грн. За договір позики та іпотеки).

2) Держмито (1% від розміру кредиту - для договору позики і 0,1% вартості заставного майна - для договору іпотеки).

3) Оплата комісії посередника, який бере участь в пошуку позичальника. Розмір комісійних залежить від умов надання кредиту, а так само від розміру позики і становить в середньому 1-4% суми угоди.

На які цілі можна отримати приватний позику? Цільове призначення позики найменше цікавить інвестора. Головним має бути розуміння можливостей повернення кредиту та ліквідності наданого забезпечення. Але в більшості випадків позичальники просять грошей на реалізацію нових проектів, які дадуть можливість підтримувати і розвивати бізнес, що діє. Для банків такого роду капіталовкладення є досить ризикованими, тому найчастіше з подібними запитами звертаються саме до «приватникам».

Чи бувають неповернення по приватним позиках? Досить рідко. Позичальники, як правило, об'єктивно оцінюють свої можливості по погашенню позички. А все тому, що в разі виникнення простроченої заборгованості кредитор має право звернутися до нотаріуса за виконавчим написом. При цьому різниця між ринковою вартістю застави і сумою кредиту позичальникові не повертається.

Однозначних оцінок такого роду фінансування бути не може. Трапляються в житті різні ситуації, коли і без приватної позики не обійтися. Але все ж перед тим, як позичати гроші в інвесторів, якісно оціните свої сили і можливості з обслуговування позики, а так само ризики, які супроводжують подібні угоди.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Приватний займ: панацея чи кредитна кабала?» — 68 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Приватний займ: панацея чи кредитна кабала? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:25 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Банки не люблять кредитувати приватних підприємців зараз, разом із Приватний займ: панацея чи кредитна кабала? Чи має мікрокредитування майбутнє? відкривають.
Автор: admin
68 27.03.16