Банки не люблять кредитувати приватних підприємцівУ всі часи комерційні банки мали свої пріоритети в кредитуванні. У фінансовій термінології існує таке поняття як не цільовий сегмент, до якого відносять окремі галузі економіки, або ж класи позичальників. Одними з таких менш бажаних клієнтів банку є приватні підприємці. Але чому так? Чим підприємець гірше того ж засновника юридичної особи? Перший відповідає за своїми зобов'язаннями всім своїм майном, тоді як, наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю - тільки активами юридичної особи. На перший погляд ризики кредитування приватних підприємців нижче, ніж фінансування корпоративних клієнтів.

Почасти, аргументи виправдані. І в той же час, маючи уявлення про те, як працює бізнес в нашій країні, можна припустити низьку легальність роботи підприємців. А для фінансової установи одним з головних умов кредитування є можливість позичальника своєчасно та в повному обсязі обслуговувати позику. Діюча прибутковість бізнесу повинна повною мірою покривати внески по кредиту. Але як можна побачити реальну прибутковість підприємця? Як правило, банки мають спеціальні підрозділи по роботі з малим та середнім бізнесом, які користуються актуальними методами аналізу управлінської звітності. У клієнтів запитують «чорну» бухгалтерію, зошити, накладні, договори та інші документи, які дають уявлення про реальні масштаби діяльності і прибутковості кожного конкретного напряму бізнесу. Але варто зазначити, що не всі банки готові працювати з «управленкой». Набагато простіше і з мінімальними ризиками аналізувати офіційну звітність юридичної особи, на підставі якої і приймати рішення. Однак істотна конкуренція на банківському ринку, боротьбі за клієнта між фінансовими установами, змушує останніх шукати все нові методи і прийоми для ефективної роботи з «тіньовим» бізнесом в Україні. Головною проблемою для масового кредитування індивідуальних підприємців є форми спрощеної податкової звітності, які практично не інформативні для оцінки реального фінансового стану позичальника.

І все-таки, з огляду на всі ризики і складності в роботі з малим бізнесом, багато фінансових установ взяли неофіційні розпорядження про заборону кредитування приватних підприємців, а так само їх співробітників. Тому перш ніж звертатися за позикою до банку, поцікавтеся у знайомих або друзів про специфіку роботи останнього.

Бувають випадки, коли, наприклад, одні фінансові установи кредитують без будь-яких обмежень співробітників страхових компаній, а інші - відмовляться навіть приймати заявку у такій «не цільовий» аудиторії.

Попит на кредити приватних підприємців великий. Малий бізнес бажає розвиватися. А як відомо, дії законів ринку ще ніхто не відміняв: попит народжує пропозицію. Тому для приватного підприємця знайти джерело банківського фінансування можна, головне провести якісний моніторинг специфіки роботи фінансових установ і відібрати той сегмент, який готовий співпрацювати з малим бізнесом.

Вимоги банків до потенційного позичальника в більшості випадків стандартні:

- Термін ведення бізнесу - більше 1 року;

- Прибутковість діяльності приватного підприємця повинен забезпечувати можливість погашення позики;

- Хороша кредитна історія клієнта;

- Наявність ліквідного забезпечення (нерухомість, обладнання, автотранспорт).

Вартість кредитів для малого бізнесу знаходиться в межах 20-22% за забезпеченими позиками і 25-27% по беззаставних позик. Правда, розмір останніх досить обмежений. І все-таки, з огляду на чималі переплати по кредитах, далеко не кожен приватний підприємець в змозі отримати таку позику.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Банки не люблять кредитувати приватних підприємців» — 69 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Банки не люблять кредитувати приватних підприємців публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:25 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Проблемні кредити: реальні масштаби неприємностей зараз, разом із Банки не люблять кредитувати приватних підприємців Приватний займ: панацея чи кредитна кабала? відкривають.
Автор: admin
69 27.03.16