Проблемні кредити: реальні масштаби неприємностейКриза продемонструвала неспроможність, як бізнесу, так і держави в цілому. Постраждалі сторони не були готові до таких масштабних змін ринку: падіння кон'юнктури, згортання виробництва, масового безробіття, валютним лихоманок, складнощів в банківському секторі і друг. В результаті негативний вплив кризи відчули практично всі, в тому числі і позичальники, які виявилися не в змозі обслуговувати кредити. Стрімке зростання ринку проблемних позик сприяв активізації юридичних контор колекторських компаній. І все-таки оцінюючи масштаби проблеми, можна судити про величезний потенціал для діяльності компаній з врегулювання збитків.

На який же обсяг проблемних кредитів у банківському секторі України? Відповідно до класифікації заборгованості НБУ, рівень «проблемки» на початок 2010р. не перевищував 10%. Цифри, які істотно відрізняються від статистики Національного банку, наводить агентство Fitch Ratings. За його даними проблемна заборгованість клієнтів фінансових установ знаходиться на рівні 34%. І це з урахуванням реструктуризованих позик.

Але для того, щоб об'єктивно оцінити масштаби проблеми потрібно проаналізувати статистику НБУ щодо обов'язкового резервування КБ під всілякі збитки. Так, на початок 2010р. сума резервів, сформована банківською системою України, склала 107,2 млрд. грн., або 14,8% сальдо кредитних портфелів фінансових установ.

Банки в обов'язковому порядку класифікують кредити на окремі групи по ряду критеріїв:

- Фінансовго стану позичальника;

- Історії обслуговування боргу в розрізі тіла кредиту і відсотків;

- Рівня і якості забезпечення.

Крім усього цього для кожної кредитної операції застосовується певний коефіцієнт резервування.

Звичайно, реальна проблема повернення прострочених позичок ховається ще глибше. Першоджерела потрібно шукати в докризової політики банків по кредитуванню фізичних осіб, а так само бізнес клієнтів. В результаті маємо факти приховування масштабів проблемної ситуації. ТОП менеджмент фінансових установ не зацікавлений в повному розкритті інформації за станом кредитних портфелів перед НБУ. А все тому, що «проблемка» повинна повною мірою покриватися резервами, згідно з нормативами регулятора. Тому можна говорити про реальний середній рівень проблемної заборгованості в банківському секторі України в діапазоні 30-35%.

Що привело до такої складної ситуації в діяльності фінансових установ? Чому ми опинилися заручниками слабоконтроліруемой ситуації посилення проблемної заборгованості і погіршення якості кредитних портфелів банків? Причин цих процесів існує декілька:

- Відсутність ефективного ризик-менеджменту в докризовий період;

- Скорочення попиту на промислову продукцію, як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках;

- Зниження операційного прибутку українських підприємств;

- Низька якість застав;

- Фальсифікації і зловживання з боку банківських службовців;

- Умисний відмова від обслуговування боргу.

Характерною особливістю нашого часу став факт появи на ринку нової послуги - «кинути банк». Існують компанії, які розробляють спеціальні рекомендації з питань ухилення від сплати боргів, а так само надають послуги із застосування теорії в конкретних життєвих ситуаціях. Наприклад, в деяких випадках навіть поручительство власників компанії не вирішує питання повернення проблемної заборгованості. Банки намагаються боротися з такими ситуаціями, але з огляду на масштаби проблем, результати, як правило, залишаються невтішними.

Зараз важливо для фінансових установ переоцінити всі попередні недоліки і упущення в роботі і підійти до кредитування більш виважено, роблячи ставку не стільки на високу прибутковість, скільки на мінімізацію ризиків і неповернень.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Проблемні кредити: реальні масштаби неприємностей» — 74 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Проблемні кредити: реальні масштаби неприємностей публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:25 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредитування девелоперських компаній - реальність? зараз, разом із Проблемні кредити: реальні масштаби неприємностей Банки не люблять кредитувати приватних підприємців відкривають.
Автор: admin
74 27.03.16