Банки пропонують поміняти валюту кредитуКоливання курсу валют в 2009р. змусили банки по-іншому подивитися на валютні ризики за виданими кредитами. Зростання курсу долара - на 60% протягом кількох місяців негативно відбилося на кредитних портфелях фінансових установ. Прострочені позики, масові реструктуризації, проблемні позики - це результати валютного кредитування в Україні. Для зниження ризиків неплатежів по кредитах, а так само диверсифікації кредитних портфелів, банки змушені були переводити валютні позики в гривневі за погодженням з позичальником. Якщо пропозиція в розпал кризи були на рівні 23-25% річних за гривневими позиками, то зараз фінансові установи готові змінити валюту кредиту на умовах оплати 16-18% річних. Досить таки заманливо! Але чи варто все-таки переводити валютний займ в гривневий?

Елементарні розрахунки показують, що такий крок буде виправданий у випадку зростання курсу долара США до 9 грн. і фіксації цього рівня на весь термін кредиту. Тоді виникає інше питання: «А на скільки реальна така ситуація?» З огляду на відновлення промислового виробництва, зниження рівня інфляції, стабілізації банківського сектора, вважаю, такий сценарій розвитку подій малоймовірним. Навіть якщо гривня взимку і просяде на 0,5-0,7 грн. за 1 дол., то це все одно не вирішить питання. Економії в даному випадку не буде. У короткостроковій перспективі, на думку фахівців, розраховувати на суттєву девальвацію національної валюти не варто. З огляду на цей факт, пропоную подивитися на вирішення питання з іншого боку. За згодою клієнта на зміну валюти кредиту, відсоткова ставка автоматично збільшується на 3-5%, що відповідно відобразиться на збільшенні суми щомісячного внеску. Крім цього, обмін дол. США в гривню за курсом 7,9-8,0 може виявитися в довгостроковій перспективі зовсім не вигідним кроком. При підписання договору на нових умовах, доведеться платити згідно оновленого графіка платежів в не залежності від валютних коливань.

А якщо валюта кредиту євро? Чи варто в такому випадку приймати пропозиції по зміні валюти кредитування? Так, євро в цьому році суттєво втратило колишні позиції. Експерти прогнозують подальше падіння європейської валюти через нестабільність економічної ситуації в зоні євро. Якщо цей сценарій розвитку подій втілитися в життя, тоді, напевно, міняти валюту кредиту все-таки не варто.

А що робити з франками? До кризи кредитування у швейцарських франках було одне з найпопулярніших, тому як по цій валюті пропонували низькі процентні ставки. А заміна франкового кредиту, який оформлений на умовах оплати 8-9% річних на гривневий під 16-18% річних подвоїть щомісячний платіж по позиці. А хто хоче переплачувати майже в двократному розмірі? Розраховувати на істотне зростання франка навряд чи доводиться, в першу чергу тому, що ця валюта в більшій мірі «прив'язана» до долара США.

Тому, переклад валютного кредиту в гривню виправдано в тому випадку, коли є довгострокові передумови девальвації національної валюти. Але поки ми спостерігаємо зворотний процес ревальвації, говорити про вигоду від зміни валют позики навряд чи доводиться.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Банки пропонують поміняти валюту кредиту» — 75 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Банки пропонують поміняти валюту кредиту публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:26 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Коли можна буде розраховувати на дешеві кредити? зараз, разом із Банки пропонують поміняти валюту кредиту Кредитування енергозберігаючих технологій. відкривають.
Автор: admin
75 27.03.16