Кредитні ставки в вільному плаванніАктивізація комерційних банків в сфері кредитування ознаменувалася закріпленням у фінансовій термінології такого поняття, як плаваюча процентна ставка. Зараз - це практично основне визначення банківського фінансування. Але навіщо вводити плаваючі відсотки, коли можна працювати як раніше, за фіксованими відсотками? А все тому, що останні - досить дороги для позичальників. У ситуації економічної невизначеності, почасти нестабільності і поганий прогнозованості, коли фінансові установи мають виключно «короткі» гроші, планувати вартість ресурсів навряд чи буде можливим. Тому банки вирішили покласти ризики довгострокової перспективи фінансового ринку на своїх позичальників.

Фінансові установи практикують видавати довгострокові кредити на придбання нерухомості, рідше - авто під плаваючі відсотки. З чого ж складається така процентна ставка? Перш за все - це змінна величина, яка встановлюється індивідуально кожним з банків і фіксована маржа фінансової установи. Змінна складова визначається вартістю фінансових ресурсів на банківському ринку. Маржа дорівнює ризиків фінансової установи, а так само становить доходи останнього.

Як же банки визначають вартість грошових ресурсів? Для деяких - це відсотки за строковими депозитами на 1 рік з виплатою в кінці терміну, інші практикують коротші терміни - 3-6 міс. У будь-якому випадку фінансові установи згодні переглядати відсоткові ставки залежно від зміни стану ресурсного ринку.

З огляду на загальну тенденцію в нашій країні до зниження відсотків за строковими депозитами, можна стверджувати, що банки, перш за все, дбають про інтереси потенційних позичальників. Клієнти мають право вибирати між плаваючими і фіксованими відсотками, при тому, що їх розмір приблизно дорівнює один одному. У разі, коли позичальник не бажає ризикувати і готовий в короткостроковій перспективі переплачувати за кредитом, він завжди має право вибрати фіксовану процентну ставку. Фахівці зі свого боку рекомендують користуватися можливістю економити на щомісячних платежах за позикою, не побоюючись різких стрибків відсотків. Ринок уже частково стабілізувати, депозити назад повертаються в банки, паніка валютного ринку припинилася. Експерти очікують поступового повернення до докризового рівня кредитування, коли банки позичали гривню під 15% річних, валюту - під 9-10%.

Вибір тих чи інших відсотків за позикою за самим клієнтів. Якщо при видачі кредиту під фіксовані відсотки ризик несе банк, то під плаваючу процентну ставку - позичальник. У разі, коли позика оформляється на 6-12 міс. - Ризики мінімальні. А що говорити, коли клієнт підписує іпотечний договір на 7-10 років? Напевно, варто задуматися, а вже потім приймати правильне рішення.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Кредитні ставки в вільному плаванні» — 62 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Кредитні ставки в вільному плаванні публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:26 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Що потрібно пам'ятати при страхуванні предмета застави зараз, разом із Кредитні ставки в вільному плаванні Коли можна буде розраховувати на дешеві кредити? відкривають.
Автор: admin
62 27.03.16