Що потрібно пам'ятати при страхуванні предмета заставиОсь Ви вже вирішили оформляти кредит, але перед тим, як підписувати всі необхідні документи, не зайвим було б порахувати всі витрати, які пов'язані з видачею позички. Крім обов'язкових нотаріальних оплат і внесення одноразової комісії, Вас попросять застрахувати об'єкт застави. Але звернення до обраної Вами страхову компанію буде, швидше за все, припинено: банк настійно рекомендує вибрати страховика серед акредитований фінансовою установою. Як правило, вибір в такому випадку обмежується 2-3 компаніями, іноді навіть невідомими простому обивателю. А все тому, що банки працюють зі страховиками на умовах партнерських договорів. Фінансові установи вимагають від останніх гарантії платоспроможності у формі депозиту, розмір якого в деяких випадках може досягати 10 млн. Грн. Почасти, таку політику можна зрозуміти. Банки намагаються таким чином мінімізувати власні ризики, при цьому, не забуваючи про доходи.

Але як бути позичальникові, якщо страхова компанія, яку нав'язує кредитор, не влаштовує? Для того, щоб визначити свої права на вибір страховика необхідно звернутися до кредитного договору. Якщо документально не зафіксована вимога банку по страхуванню в акредитованій страховій компанії, тоді Ви маєте право вільно вибирати собі вподобану компанію.

При страхуванні об'єкта застави у фінансовій установі для отримання кредиту необхідно пам'ятати ряд особливостей і правил:

1) Можливо лобіювання з боку банку інтересів однієї страхової компанії. Якщо страховик - це дочірня компанія фінансової установи, тут Ви вже нічого не зробите. Але в разі, коли вибір страхової компанії нав'язується керівництвом банку або кредитним менеджером - необхідно відстоювати свої інтереси. Ви можете запросити підтвердження СК їх акредитацій в формі офіційних листів із зазначенням всіх необхідних умов і реквізитів. І при аргументації кредитором неможливості страхування у обраного Вами страховика. Надайте письмове підтвердження Вашої правоти. Як правило, в таких випадках банкіри відступають.

2) Партнерські відносини між СК і банком припускають оплату останньому комісійної винагороди за залучення клієнта. Розмір комісії фінансовго установи становить 15-30% страхової премії. Але ця оплата проводиться за рахунок позичальника, так як вона включається в страховий тариф, який є фіксованим для клієнта.

3) Банки можуть обмежувати деякі СК за розміром страхового портфеля і часовим проміжком співпраці. Таке мінливість дуже незручно для позичальників, оскільки на протязі всього терміну кредиту доводиться міняти страховиків. А це все час і гроші.

4) Зміна страхових компаній може відбуватися з великою частотою. Це призводить до того, що самі менеджери банку не встигають відстежувати зміни. Як результат - обрана Вами в наступному році СК може виявитися не акредитованої у банку.

5) Відмінність в страхові тарифи для фізичних і юридичних осіб. У разі, коли клієнт, застрахувавши своє майно в якості юридичної особи, побажає оформити таку ж страховку як клієнт фізична особа, це може виявитися неможливим. Тобто СК з радістю застрахує Вас, але ось фінансова установа може відмовити у визнанні такого договору. А все тому, що банки, як правило, ранжируют страховиків відповідно до певними ризиками і закріплюють ті чи інші страхові компанії за певними департаментами (споживчим, СМБ, корпоративним і т.д.).

6) У разі настання страхового випадку банк виступає вигодонабувачем за договором страхування. Це означає, що всі страхові виплати зараховуються на рахунок фінансової установи і використовуються ним в якості погашення кредиту позичальника.

7) СК використовують шаблонні договору страхування, в які Ви маєте право вносити зміни, попередньо погодивши текст, як зі страховиком, так і з банком.

8) Фінансова установа має певний перелік ризиків, які підлягають обов'язковому страхуванню. Але якщо Ви бажаєте уникнути будь-яких неприємностей, що не покриваються банківської страховкою, можна передбачити в договорі страхування додаткові страхові випадки. Фінансові установи, як правило, не проти таких змін, оскільки вони мінімізують ризики останнього.

9) Акредитовані при банку СК пропонують, як правило, завищені тарифи, користуючись практично монопольним становищем. Однак не поспішайте погоджуватися на вигідні умови. Пам'ятайте, що в таких випадках зі страховиками цілком можна домовитися.

10) Обов'язкові вимоги фінансової установи за розміром франшизи. Тут доводиться працювати за тими правилами, які диктує банк, оскільки це його умова щодо зниження ризиків втрати об'єкта застави.

У будь-якому випадку, при страхуванні майна пам'ятайте про свої права, а так само обов'язки банку і страховика. Знаходьте компроміси у співпраці з останніми, оскільки страховка - це Ваші прямі витрати, які завжди при бажанні можна оптимізувати.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Що потрібно пам'ятати при страхуванні предмета застави» — 75 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Що потрібно пам'ятати при страхуванні предмета застави публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:26 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Наскільки ефективна в роботі українська інформаційна система "Реєстр ... зараз, разом із Що потрібно пам'ятати при страхуванні предмета застави Кредитні ставки в вільному плаванні відкривають.
Автор: admin
75 27.03.16