Наскільки ефективна в роботі українська інформаційна система "Реєстр позичальників»Питання створення ефективної системи контролю за кредитною дисципліною позичальників актуальний сьогодні як ніколи. Наслідки фінансової кризи змусили банки по іншому оцінювати платоспроможність потенційних клієнтів, а так само ризики неповернень. Фінансовим установам необхідна інформація про платіжну дисципліну позичальників. Отримання таких даних дасть можливість скоротити операційні ризики банків, що може вплинути на зниження процентної ставки по позиках.

Для цих цілей і була спроектована НБУ інформаційна система "Реєстр позичальників». Мета створення такого реєстру - допомога в роботі комерційним банкам, а так само виконання функції контролю над фінансовими установами. Назвати систему ефективної, мабуть, складно. А все тому, що всі домовленості між НБУ і банками залишилися в формі договору, який носить декларативний характер. Цим документів регламентується взаємини сторін. Разом з тим він має ряд недоліків, які негативно впливають на існування реєстру позичальників:

1) Відсутність обов'язкових вимог щодо передачі інформації про неспроможних боржників;

2) Відсутність письмової згоди позичальників на передачу інформації про них до реєстру;

3) Лімітування кількості запитів КБ до Реєстру.

Крім цього фахівці відзначають незадовільний рівень автоматизації системи, що негативно відображається на якості та швидкості отримання інформації.

Сам факт створення єдиної бази, яка б вміщала інформацію про всіх позичальників, їх кредитні історії, платіжних дисциплінах, заслуговує на повагу. Напевно, система «Реєстр позичальників» і послужила прототипом для тих бюро кредитних історій, які зараз успішно функціонують. Але чому ж реєстру не зайняв гідної позиції серед інших інформаційних джерел КБ? А все тому, що немає зрозумілої концепції розвитку цієї системи, а так само відповідної якості надання послуг. Реєстр позичальників більше виконує контрольну функцію НБУ, в якості інструменту банківського нагляду. Для розширення функцій реєстру з переорієнтацією його роботи на надання інформації за запитом учасників ринку, необхідно вносити зміни до Закону «Про Національний банк». А це досить таки складна і довгострокова процедура.

Питання функціональності і ефективності роботи Реєстру позичальників в кінцевому підсумку залежить від НБУ, комерційні банки згодні працювати з цією системою, але за умови, що вона буде задовольняти всі їх запити в повній мірі. Повинно бути, як мінімум, розуміння дій регулятора, спрямованих на поліпшення реєстру:

- Зниження порогової суми простроченої заборгованості для роботи з базою;

- Скорочення термінів подачі комерційними банками інформації про боржників;

- Обов'язкова участь усіх банків України.

Виконання цих вимог в подальшому дозволить зробити роботу системи ефективної і популярною.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Наскільки ефективна в роботі українська інформаційна система "Реєстр позичальників»» — 73 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Наскільки ефективна в роботі українська інформаційна система "Реєстр позичальників» публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:26 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредити для бізнесу: а чи потрібні вони клієнтам взагалі? зараз, разом із Наскільки ефективна в роботі українська інформаційна система "Реєстр позичальників» Що потрібно пам'ятати при страхуванні предмета застави відкривають.
Автор: admin
73 27.03.16