Кредити для бізнесу: а чи потрібні вони клієнтам взагалі?Фінансова криза в країні змусила багатьох по-іншому подивитися на речі, переоцінити пріоритети в житті та виділити певні цінності. Навчені гірким досвідом валютного кредитування, керівники підприємств не поспішають за позиками в банки. Корпоративний сектор вичікує. Але чого можна чекати? Чому б не розвиватися, розширюючи свою бізнес діяльність? Посткризові умови кредитування і вимоги до потенційних позичальників просто відлякують останніх. Підприємств, які безболісно пережили кризу не так багато, а готових кредитуватися - одиниці. А все тому, що скорочення платоспроможного попиту відобразилося на обсягах продажів товарів і послуг, а відповідно на розмірах виручки і прибутковості. Багато компаній просто «проїдали жирок» в період кризи.

І все ж поступове відновлення банківської сфери вже почалося. Спостерігається особлива активність російських фінансових установ, які на всю сурмлять про готовність кредитувати. Але позичати зараз особливо нікого. Знайти охочих на кредити під 26-28% річних дуже навіть непросто. У підсумку маємо замкнуте коло: гроші у банків є, а от бажаючих їх брати - немає. Але така ситуація аж ніяк не лякає російських інвесторів. Банківський капітал насправді не знає кордонів. Фінустанови з російськими інвестиціями, кредитуючи український корпоративний сектор, переслідують дві основні мети - політичну і економічну. У період «одужання» українських і іноземних «колег», російські банки відбирають на ринку найкращих клієнтів, отримуючи в заставу майнові комплекси великих підприємств в Україні. Умови фінансування цілком прийнятні: 19-20% річних у гривні на термін до 5-ти років. Розмір позик визначається заставною вартістю майна і становить від 50 до 80% його ринкової ціни. Але навіть на таких лояльних умовах черзі за банківським фінансуванням поки не спостерігається. Корпоративні клієнти, в яких проблеми з обслуговуванням позик і самі не звертаються, не бажаючи втрачати час, а ті одиниці, яким насправді потрібні гроші все ще роздумують, чекаючи зниження відсотків і поліпшення умов кредитування.

І все ж на тлі зовсім навіть не райдужної реальності, фахівці прогнозують поліпшення ситуації на ринку банківського кредитування вже до кінця 2010 - поч. 2011 року. Зниження процентних ставок по позиках на 1-2% дозволить пожвавити деяких клієнтів.

Фінансові установи стали більш розбірливими до потенційних позичальників. Рішення на кредитних комітетах про надання фінансування приймається вже довше. Банкіри все більш ретельно аналізують фінансовий стан клієнта, оцінюючи всілякі ризики. Фінустанови мають свої списки галузей економіки, які вони не готові кредитувати. Як правило, до таких відносяться: консалтинг, будівництво, сфера нерухомості та друг.

І все ж, рішення про фінансування того чи іншого клієнта приймається індивідуально, виходячи з показників фінансової стійкості та платоспроможності позичальника.

У посткризовий період головною проблемою банків є пошук корпоративних клієнтів, а так само їх бажання кредитуватися. Якщо довіру потенційних позичальників до фінансових установ відновиться і цей ланцюжок (клієнт-кредит) запрацює, думаю, можна буде очікувати істотного поліпшення економічної ситуації в нашій країні.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Кредити для бізнесу: а чи потрібні вони клієнтам взагалі?» — 74 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Кредити для бізнесу: а чи потрібні вони клієнтам взагалі? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:26 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Банки позбуваються від поганих активів за допомогою факторингових комп... зараз, разом із Кредити для бізнесу: а чи потрібні вони клієнтам взагалі? Наскільки ефективна в роботі українська інформаційна система "Реєстр ... відкривають.
Автор: admin
74 27.03.16