Банки позбуваються від поганих активів за допомогою факторингових компанійКриза в економіці України призвів до проблем функціонування банківської системи. Масові несплати по кредитах позичальників на тлі відтоку депозитів створили умови виживання. Але така ситуація не влаштовує ні банки, ні НБУ. І в той же час Національний банк замість того щоб підтримати фінансові установи ще й посилив систему обов'язкового резервування. Кредити, за якими відсутні оплати понад 90 днів, згідно з чинним законодавством вважаються безнадійними. За такими позиками банки зобов'язані формувати резерви під всілякі збитки.

Для порівняння, європейська практика регулювання діяльності КБ дозволяє фінансовим установам формувати резерви на рівні різниці між сумою виданого кредиту і ринковою вартістю заставного майна по цій позиці. НБУ ж встановив більш жорсткі критерії банківського контролю. Такі заходи пов'язані частково з тим, що в Україні досить складно визначити реальну вартість застави, а реалізувати його - процес тривалий і витратний. Погана платіжна дисципліна позичальників разом з суворими вимогами Національного банку щодо обов'язкового резервування сприяє зростанню проблемної заборгованості фінансових установ, а так само зниження їх ліквідності.

Експерти стверджують, що реальний рівень безнадійних кредитів в банківському секторі України становить близько 20-25% всіх виданих позик. І це при тому, що НБУ декларує «проблемку» в розмірі 14% кредитних портфелів фінансових установ. Така ситуація зрозуміла. Жоден власник комерційного банку не буде списувати збитки за рахунок коштів засновників, які необхідно заводити в якості поповнення капіталу фінустанови. Тому більшість банків просто приховують реальну картину безнадійних кредитів з метою економії на обов'язкове резервування.

Для того, щоб збільшити рівень капіталізації, а так само позбутися портфелів «поганих» позик фінансові установи практикують співпрацю зі спорідненими факторинговими компаніями. Схема їх роботи наступна: банки продають прострочені кредити факторинговим компаніям, тим самим рятуючи від зобов'язань резервування НБУ і очищаючи свої активи. У банківській практиці існує два способи реалізації такого взаємовигідного співробітництва:

1) Продаж «поганих» портфелів здійснюється за поточною номінальною вартістю (без урахування резервів). Факторингова компанія має право приймати всілякі дії з повернення проблемної заборгованості по цих позиках. Перевага очевидно: отриманий прибуток в результаті стягнення боргів з неспроможних позичальників набагато простіше вивести з факторингової компанії, ніж з банку.

2) Реалізація проблемних позик здійснюється не за живі гроші, а за пакети цінних паперів, реальна вартість яких суттєво відрізняється від номіналу в меншу сторону. Це дозволяє банкам позбутися обов'язкового резервування за цими позиками, але в той же час не вирішує глобальну проблему неповернень, підвищуючи ризики фінансової установи.

Якщо іноземні банки можуть собі дозволити використовувати першу модель роботи з факторинговими компаніями, то українські - не мають підтримки акціонерів, задовольняються можливостями другої схеми. У будь-якому випадку робота банків в зв'язці з факторинговими компаніями дають можливість виживати фінансовим установам в такий непростий період економічної нестабільності в нашій країні.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Банки позбуваються від поганих активів за допомогою факторингових компаній» — 83 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Банки позбуваються від поганих активів за допомогою факторингових компаній публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:26 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Зниження ставок за корпоративними кредитами - реалії сьогоднішнього дн... зараз, разом із Банки позбуваються від поганих активів за допомогою факторингових компаній Кредити для бізнесу: а чи потрібні вони клієнтам взагалі? відкривають.
Автор: admin
83 27.03.16