Зниження ставок за корпоративними кредитами - реалії сьогоднішнього дняВідновлення кредитування після тривалого затишшя дає можливість говорити про поступове відновлення економіки. Істотні валютні коливання, черги громадян в касах банків за своїми депозитами, непередбачувана політика НБУ, відсутність фінансування з боку фінансових установ, тимчасові адміністрації, рефінансування - все це поступово відходить у небуття. Зараз спостерігається, нехай і не висока, але стабільна тенденція до поліпшення інвестиційного клімату в країні. Найбільш привабливим для капіталовкладень є великі українські корпорації. Вони непогано пережили кризовий період, зберегли платоспроможність, а так само мають позитивну кредитну історію. Але таких клієнтів насправді не так багато. Тому банки в нинішніх умовах посилили боротьбу за «вершки» ринку.

Ситуація з ліквідністю фінансових установ наступна: банки накопичили достатню кількість «короткій» гривні (до півроку), а так само більш довгою валюти (до 3-х років). Портфель валютних депозитів в своїй більшості складається з позик ЄБРР та IFC. Така ситуація з фінансовими ресурсами створює колапс в діяльності банківської системи. Короткострокові гривневі пасиви фінансових установ не дають можливості видавати кредити на 30 років. І в той же час відновлення валютного кредитування ускладнюється регулюванням НБУ, а так само істотними валютними ризиками.

Досить повільне і мляве нарощування банками кредитних портфелів юридичних осіб пов'язано ще і з високим рівнем проблемних позик. Обов'язкове резервування НБУ відволікає вільні кошти банків, які могли б використовуватися для кредитування корпоративного сектора. За статистикою експертів фінансового ринку, рівень прострочених кредитів на початок року становив 25% всіх позик, зараз цей показник - 30%, до кінця 2010р. прогнозується пік «проблемки» - до 35%. Така незадовільна ситуація з неповерненнями викликана ще й погіршенням якості позик в рекапіталізованих банках, а також фінансових установах з тимчасовою адміністрацією Національного Банку.

Стримуючим фактором для кредитування бізнес клієнтів є процентна ставка. Мінімум для сьогоднішнього ринку фінансування - це 20-25% річних поки ще «кусаються». Та й терміни в 12 міс. Скорочують можливості отримати таку позику через непосильно великого внеску по кредиту. Крім цього банки стали більш ретельно ставитися до відбору «свого» клієнта. Їм потрібен великий платоспроможний позичальник з хорошою діловою репутацією, якісної організаційно-управлінської структурою, відмінною кредитною історією. А мають зараз в якості потенційних клієнтів дрібних підприємців з ринку з мінімальною легальністю бізнесу, відсутністю достатнього досвіду роботи в конкретному напрямку і без будь-яких активів (квартири, машини і т.д.). При цьому, таких позичальників влаштовують кредити під 25-27% річних.

Але коли ж можна очікувати активність з боку корпоративного сектора? Тут потрібна витримка. Великі позичальники вичікують. Вони хочуть бачити докризові умови кредитування. А такий рівень фінансування на тих же лояльних умовах під 15-17% річних буде можливий, за прогнозами експертів, не раніше осені 2011р.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Зниження ставок за корпоративними кредитами - реалії сьогоднішнього дня» — 69 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Зниження ставок за корпоративними кредитами - реалії сьогоднішнього дня публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:26 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Ремонтуємо квартиру в кредит: у скільки обійдеться таке задоволення? зараз, разом із Зниження ставок за корпоративними кредитами - реалії сьогоднішнього дня Банки позбуваються від поганих активів за допомогою факторингових комп... відкривають.
Автор: admin
69 27.03.16