Домовленості банків і позичальників: реструктуризація прострочених кредитівНесвоєчасне погашення виданих кредитів ставить під загрозу існування банківської системи України. А все тому, що джерелом сформованих фінансовою установою активів є короткострокові депозити фізичних і юридичних осіб, а так само зовнішні позики. Необхідність погашення останніх вимагає від банків гнучкості в роботі, яка б забезпечила достатній рівень повернення проблемних суд. Виходом з такої ситуації є реструктуризація кредитів на умовах, які пропонують фінансові установи. При цьому позичальникові надається право вибору з декількох схем для того, щоб максимально врахувати потреби останнього і дати можливість клієнтові поступово вийти зі складної фінансової ситуації.

Для банку найбільш простий і вигідною схемою реструктуризації є кредитні «канікули». При цьому позичальник отримує відстрочку на погашення тіла кредиту, зобов'язуючись щомісяця оплачувати відсотки в повному обсязі. Переклад валютної позики в гривневий - менш популярний метод. Суть його для позичальника полягає в конвертації валюти в гривню на міжбанку за курсом на дату проведення операції з подальшим закриттям валютного кредиту і підписанням нового кредитного договору на інших умовах (у гривні, як правило, з можливістю врегулювання суперечок в третейських судах, а так само з підвищеною відсотковою ставкою по позиці). При такої конвертації боржник позбавляється валютних ризиків, а банк в свою чергу - розформовує резерви під реструктуризований таким чином кредит.

Інший варіант зменшення кредитного навантаження - зниження процентної ставки по позиці. На такі умови банки погоджуються, як правило, в разі дострокового погашення значної суми позики, або ж надання додаткового забезпечення. У будь-якому випадку, підтвердженням складного фінансового стану повинні бути документи, які позичальник надає до фінансової установи разом із заявою на реструктуризацію. Рішення приймається кредитним комітетом банку і може не відповідати очікуванням клієнта. А все тому, що кредитні пільги - це в першу чергу лояльність і добра воля фінансової установи, який розуміє проблеми позичальника і готовий почекати їх вирішення з метою погашення позики.

Статистика свідчить про те, що більшість клієнтів, які потребують фінансової підтримки з боку банків отримали кредитні «канікули» (близько 60%); частина (20-30%) - погодилися на конвертацію, а решта - 10-20% - пролонгували позики на умовах зниженої відсоткової ставки.

Варто пам'ятати про те, що при зверненні до фінансової установи за реструктуризацією - банк має право відмовити в компромісному рішенні. Таке буває рідко, але, як правило, викликано неспроможністю позичальника і неможливістю погашення останнім кредиту навіть на пільгових умовах. У разі, коли банк не бачить перспективи подальшого співробітництва з клієнтом, слід звернення до суду про стягнення проблемної заборгованості. Але боржники часто і самі усвідомлюють складність свого фінансового становища. Позичальники за домовленістю з банком можуть реалізувати об'єкт застави і закрити заборгованість по кредиту.

Компроміси фінансових установ та боржників, як правило, мають обопільну вигоду. А варіант договірних відносин є одним з оптимальних для вирішення проблеми погашення кредитних зобов'язань перед банком.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Домовленості банків і позичальників: реструктуризація прострочених кредитів» — 84 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Домовленості банків і позичальників: реструктуризація прострочених кредитів публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:27 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Вилучення нерухомості банком. зараз, разом із Домовленості банків і позичальників: реструктуризація прострочених кредитів Купуємо заставне майно в кредит відкривають.
Автор: admin
84 27.03.16