Вилучення нерухомості банком.Далеко не найкраща ситуація в банківській сфері в період 2009-2010р. так само негативно відобразилося і на позичальників. Проблеми з погашеннями кредитів призвели до формування портфелів «поганих» позик, які за станом на 1-е півріччя 2010р. склали близько 25 млрд. грн. І ця сума вказана з урахуванням значної кількості боргів, які вдалося реструктуризувати фінансовим установам. Банки масово пропонували безліч схем зниження боргового тягаря: кредитні канікули, пролонгація позики, переведення кредиту з валюти в гривню, зниження процентної ставки і друг., Що дозволило майже на третину знизити рівень «проблемки».

Неспроможність позичальників пояснюється рядом об'єктивних факторів: зниженням рівня доходів, безробіттям, збільшенням внесків за валютними кредитами і т.д. А банки в свою чергу несуть збитки у зв'язку з обов'язковим резервуванням НБУ під проблемні позики. З огляду на складну фінансову ситуацію банківські установи активізують свою діяльність через колекторські компанії, що в кінцевому підсумку призводить до конфліктів з боржниками.

Взаємовідносини позичальника і кредитора в нашій країні не врегульовані в повній мірі. Процедура стягнення заборгованості може бути використана як судова, так і досудова. Перша - не вигідна фінансовій установі з огляду на можливості позичальника затягувати розгляд справи через процедуру банкрутства, визнання договірних відносин з банком недійсними. Крім цього у банку можуть виникнути проблеми з виселенням боржників, тим більше в разі прописки і проживання на житлоплощі неповнолітніх дітей. Тому зручніше і швидше для фінансової установи позасудове стягнення. Але для його реалізації необхідно виконання наступних умов:

- Порушення договору іпотеки, а так же кредитного договору з боку позичальника;

- Наявність в договірних відносинах спеціально прописаної застереження про задоволення вимог кредиторів.

Відібрати квартиру у неспроможного боржника банк може через придбання переданої в іпотеку нерухомості або ж відчуження об'єкта застави на користь третіх осіб. Що стосується другої процедури, то вона ускладнена неможливістю отримання банком довідки-харатеристики БТІ по відчужуваної нерухомості, оскільки цей документ надається виключно власнику квартири. Крім цього житлоплощу боржника може мати перепланування, що так само послужить перешкодою для реалізації нерухомості. Придбання застави в приватну власність простіший і прийнятний для фінансової установи варіант угоди. Процедура дій банку в такому випадку наступна:

  1. Фіксація факту порушення боргових зобов'язань клієнта;
  2. Повідомлення позичальника про початок процедури досудового стягнення заборгованості;
  3. Проведення оцінки квартири;
  4. У разі перевищення ринкової вартості над заставної - депонування різниці в нотаріальній конторі з метою повернення боржнику;
  5. Звернення в БТІ з повним пакетом документів (в т.ч. іпотечним договором з необхідною застереженням) для позасудового стягнення.

Але боржник в даному випадку так само може вклинитися в процес і затягнути достатньо часу. Можливо оспорювання оціночної вартості об'єкта застави в судовому порядку. Для покупця такої квартири є певні ризики з огляду на те, що факт відчуження не буде зареєстрований нотаріально (а відповідно не буде і значитися в реєстрі). Крім цього суттєвою проблемою є виселення людей, які проживають на заставної квартири. У разі, якщо в такій квартирі прописані неповнолітні діти - необхідна згода органів опіки та піклування. А без надання тимчасового житла банком, така згода навряд чи вдасться отримати.

Як ми бачимо, вилучення нерухомості фінансовою установою пов'язане з рядом труднощів і перешкод як для банку, так і для позичальника. Тому, оптимальним, напевно, буде компромісне рішення. Домовленості банку і боржника, як правило, вирішують проблему раз і назавжди.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Вилучення нерухомості банком.» — 99 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Вилучення нерухомості банком. публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:27 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Практика банкрутства фізичної особи-підприємця зараз, разом із Вилучення нерухомості банком. Домовленості банків і позичальників: реструктуризація прострочених кре... відкривають.
Автор: admin
99 27.03.16