Практика банкрутства фізичної особи-підприємцяКриза в країні призвів до ускладнень діяльності банківського сектора, що відобразилося на економіці в цілому. Труднощі з погашенням кредитів, реструктуризації боргів, судові позови проти неспроможних позичальників стали буденним явищем. У наш лексикон вже міцно увійшли такі вирази, як: колектора, прострочення, кредитні канікули, фрізінг, виконавчий напис, банкрутство. Боржники шукають вихід з ситуації, що склалася. У таких непростих умовах підтримку надають і самі банки. Якщо позичальник не ховається, сам ініціює дії щодо зниження кредитного навантаження, маючи на це різні аргументи, в таких випадках фінансові установи, як правило, шукають компромісні рішення з клієнтами для погашення заборгованості. Але трапляються і більш складні життєві ситуації у боржників, які призводять до фінансової неспроможності останніх. Неможливість або ж не бажання оплачувати кредити навіть з урахуванням зниженого платежу часто призводять до неспроможності позичальників. А практика визнання приватного підприємця - суб'єкта господарювання банкрутом вже добре вироблена. Існує ряд вимог для банкрутства фізичної особи:

- Наявності реєстрації СПД;

- Розмір боргу позичальника становить не менше 300 хв. Заробітних плат;

- Прострочена заборгованість клієнта існує не менше 90 днів.

Банкрутство боржника призводить до втрати всього заставного майна, але при цьому списуються всі його борги перед фінансовою установою. Трапляється, що при нестачі застави для покриття боргових зобов'язань, реалізації підлягає і особисте майно позичальника. Позитивним моментом є той факт, що продаж активів клієнта здійснюється не через ГВС, а на аукціоні. Вартість реалізації в такому випадку не надто різниться від ринкової ціни.

Діюча схема банкрутства крім вигоди позичальнику, частково ще й дає переваги банку. Фінансова установа має можливість швидше, ніж у випадку судового звернення, отримати гроші від боржника. Це сприяє економії банку на обов'язкове резервування під проблемні кредити.

Що характерно, процедура банкрутства має і свої мінуси, а так само «підводні камені» про яких слід знати. Так, наприклад, при подачі позову про визнання приватного підприємця банкрутом, суд приймає рішення про піврічний мораторій на задоволення вимог усіх кредиторів позивача. У цей час банк не має право на повернення простроченої позики. Після закінчення 6 міс. Позичальник публікує оголошення в газеті про прийом вимог кредиторів. Термін дії такої публікації - 30 днів. Якщо протягом 1 міс. Фінансова установа не присилає своє письмове звернення про стягнення боргу, воно втрачає право на повернення дебіторської заборгованості. За рішенням ліквідатора, боржника можуть дати ще один шанс виходу зі сформованої фінансової ситуації через санацію. При цьому вимоги кредиторів «заморожують» ще на рік. Але, як правило, такі дії ні до чого доброго не приводять. В кінцевому підсумку, в більшості випадків, все закінчується банкрутством і ліквідацією суб'єкта господарювання.

Варто пам'ятати ще про одну особливість банкрутства. У разі, коли вимоги банку менше розміру заборгованості банкрута перед іншим кредитором, останній має першорядне право на отримання грошей від реалізації майна позичальника.

У будь-якому випадку, практика банкрутства існує в нашій країні і успішно застосовується на практиці. Попит на послуги кваліфікованих юристів, які займаються справами про визнання неспроможності СПД, досить високий. Стримуючим фактором у даному випадку є вартість послуг - 5-10 тис. Дол. США за банкрутство приватного підприємця. Тому, перш ніж починати всю цю непросту процедуру, задумайтеся, а чи варто?(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Практика банкрутства фізичної особи-підприємця» — 81 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Практика банкрутства фізичної особи-підприємця публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:27 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Заборона виїзду за кордон для неспроможних позичальників зараз, разом із Практика банкрутства фізичної особи-підприємця Вилучення нерухомості банком. відкривають.
Автор: admin
81 27.03.16