Заборона виїзду за кордон для неспроможних позичальниківВисокий рівень неповернень по виданих позиках змушує банкірів застосовувати всілякі методи боротьби з неспроможними позичальниками. Якщо в Україні з такими боржниками навчилися боротися за допомогою служб безпеки фінансових установ або колекторських компаній, то за кордоном дістати боржника складно. Для обмеження пересування проблемних кредитних клієнтів був підписаний указ президента № 813/2009, який містить заборону виїзду за кордон громадянам України в разі наявності прострочених зобов'язань. І це був вимушений крок Адміністрації Президента у відповідь на переддефолтний стан банківської системи нашої країни. Частка проблемних позик з урахуванням реструктуризацій на сьогодні становить не менше 30% всіх виданих кредитів.

Але наскільки обмеження виїзду за кордон є законним? Згідно з Конституцією України, кожен громадянин нашої країни має свободу пересувань і право в будь-який момент залишати її територію. Але в той же час, передбачена застереження, яка вказує на обмеження, встановлені законом. А такими обмеженнями можуть бути: рішення суду, аліменти, договірні відносини і друг. Насправді людині може бути відмовлено у виїзді за кордон тільки в разі розгляду позову в суді і використання заборони на виїзд в якості запобіжного заходу. У такій ситуації людина отримує відмову в оформленні закордонного паспорта, а якщо паспорт вже видано - інформація про заборону перетину кордону передається в управління прикордонної служби України, яке в подальшому вносить отримані дані в єдину базу.

Чи будуть банки таким чином «переслідувати» всіх своїх боржників? Напевно ні. Швидше це психологічний фактор, який ефективно використовується для усунення неспроможних позичальників. Масові заборони на виїзд за кордон навряд чи будуть, оскільки є ряд перешкод в реалізації такої схеми:

- Банки мають право подавати в суд тільки в разі будь-яких на те підстав (при наявності прострочення понад 90 днів, коли боржник всіляко приховується від фінансової установи);

- Дія фінансового і людського факторів. Великі витрати на судові тяжби з неспроможними позичальниками, а так само необхідність наявності великого штату кваліфікованих юристів навряд чи будуть сприяти в застосуванні обмежень до всіх боржників;

- Невисока ефективність таких заходів. Обмеження у виїзді за кордон позичальників з простроченими кредитами далеко не гарантує фінансовій установі повернення заборгованостей по позиках.

- Неправомірне такого роду заборон. Ні судових рішень по всіх тих величезним списками боржників, до яких були застосовані обмеження.

Все це свідчить про певну підтримку держави банківської системи України. Хоча такі дії швидше можна назвати спробою врегулювання проблеми неповернення кредитів. А чи буде практика заборони виїзду боржників за кордон ефективної - покаже час.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Заборона виїзду за кордон для неспроможних позичальників» — 169 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Заборона виїзду за кордон для неспроможних позичальників публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:28 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Продаж заставного майна банківських позичальників зараз, разом із Заборона виїзду за кордон для неспроможних позичальників Практика банкрутства фізичної особи-підприємця відкривають.
Автор: admin
169 27.03.16