Продаж заставного майна банківських позичальниківФінансова криза в Україні змусив багатьох людей по-іншому подивитися на кредити і банківське фінансування. Якщо раніше оформлення позики вважалося дріб'язковим справою, тому як проблем з погашенням не виникало, то тепер, в силу кризових явищ в економіці, деяким позичальникам доводиться замислюватися над джерелами оплат. Неможливість повернення банківського кредиту боржником змушує фінансова установа виконувати не властиві йому функції - реалізації заставного майна.

За 2009-2010р. було виставлено на продаж досить багато застав. Інтернет-сайти банків прямо таки переповнені пропозиціями квартир і автомобілів. З більш ніж 6 тис. Оголошень про реалізацію заставного майна, фактично продається не більше 20% всіх об'єктів. Така статистика пояснюється високою ціною на застави в порівнянні з ринковими аналогами, а так само ризиками покупця щодо оскарження рішення суду і позбавлення придбаного об'єкта.

Вартість заставного майна визначається процедурою його продажу, а так само залежить від самого продавця. Існує значна відмінність в ціні між реалізацією безпосередньо позичальником і ГІС за рішенням суду. Практика показує, що найбільш прийнятним і економічно обґрунтованим є пряма продажів застави безпосередньо власником об'єкта. І навіть зважаючи на те, що ціни на нерухомість і авто за період 2009-2010р. впали на 35-50%, боржнику все одно вигідніше самостійно реалізувати майно. В цьому випадку його доплата буде мінімальною в порівнянні з продажем ГІС з дисконтом 30-40%.

Квартири сегмента «elite» і представницькі автомобілі не мають великого попиту. Але зате дешеві однокімнатні квартири або гостинки, а так само народні марки авто (ВАЗ, Chery, Daewoo, Geely) за ціною на 10-20% нижчою за ринкову продаються протягом тижня.

Реалізація об'єктів застави ДВС так само не варто на місці. Ризики втрати майна нівелюються низькою вартістю покупки. Стартова ціна застави, як правило, на 20-25% нижче ринкової. Якщо покупця на таких умовах знайти не вдалося - дисконт збільшується до 35-40%. Виходить, що бажаний об'єкт реально придбати за трохи більшим половини вартості. Такі колосальні втрати для позичальника можуть служити істотним аргументом за добровільну реалізацію заставного майна.

Що ж найбільше користується попитом? Експерти стверджують, що на сьогоднішній день більше половини (близько 60%) всіх продажів доводиться на автомобілі економ класу. Купували такі машини клієнти з невисоким доходом, які в першу чергу відчули весь тягар і проблеми кризового періоду. Після автотранспорту, впевненою друге місце займає нерухомість (близько 30% в структурі реалізації). Лідируючі позиції продажів застав в активі великих промислових міст, а так само Києві та Криму. Свого часу кримська нерухомість користувалася надлишковим попитом, що і дало можливість сформуватися високим цінам на житло в цьому регіоні.

Незначну частину в структурі продажів заставного майна займають земельні ділянки. Невелика кількість об'єктів пов'язано з тим, що банки почали кредитувати придбання землі тільки з 2007р. і це призвело до того, що кількість подібних позик склало менше 10% всіх позик.

Серед лотів, які виставлені на інтернет-аукціонах трапляються і екзотичні: килими, меблі, побутова техніка, ювелірні колекції, будівельний інструмент і т.д. Фінансисти вже очікують масового викиду застав на ринок. Але реалізації великої кількості об'єктів поки не відбувається. А пов'язано це, як правило, з політикою банків щодо мінімізації збитків. Фінансові установи готові чекати поки не відновиться ринок нерухомості і не оживе авторинок.

Деякі квартири та офісні приміщення недбайливих позичальників навіть ставляться на баланс банку до кращих часів. А тенденція до поліпшення вже спостерігається. Будемо сподіватися, що в наступному році ситуація з заставами в нашій країні кардинально зміниться і ми побачимо позитивну динаміку в цьому напрямку.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Продаж заставного майна банківських позичальників» — 95 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Продаж заставного майна банківських позичальників публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:28 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредитні махінації «поганих» позичальників зараз, разом із Продаж заставного майна банківських позичальників Заборона виїзду за кордон для неспроможних позичальників відкривають.
Автор: admin
95 27.03.16