Яка роль поручителя в погашенні кредиту?Однією з вимог видачі кредиту є, як правило, наявність поручителя. При цьому поручителем повинен бути платоспроможний людина, яка погодиться розділити боргові зобов'язання клієнта. Важливим є саме його готовність нести солідарну відповідальність за зобов'язаннями позичальника. Згідно Цивільного Кодексу України, поручитель нарівні з боржником відповідає перед кредитором. Тому, перш ніж покласти на себе зобов'язання по кредиту слід гарненько подумати, чи готові Ви оплачувати позику замість позичальника?

Але якщо вже так сталося, що Ви стали поручителем по позиці, який ще й не оплачується, не засмучуйтеся. Як правило, в таких випадках банки звертаються з письмовими вимогами про повне погашення кредиту, як до боржника, так і до поручителя. Для того, щоб не довелося поручителю брати всю провину на себе, відповідаючи за зобов'язаннями позичальника, необхідно відправити останньому лист, з повідомленням про отримання, де будуть вказані всі зобов'язання по кредиту. Інформування боржника в даному випадку необхідно для того, щоб в подальшому поручитель зміг повернути свої гроші, які були використані на погашення позики.

У разі, коли фінансова установа звертається до суду з позовом про стягнення заборгованості виключно з поручителя (буває, коли поручитель є платоспроможним), останній має право звернутися з клопотанням про залучення до справи і свідчень самого боржника. Але коли, в силу певних причин, трапиться так, що поручитель змушений буде погасити заборгованість перед банком за простроченим кредитом позичальника, у боржника виникають нові зобов'язання. В даному випадку, право вимоги боргу переходить до поручителя, при цьому чинним законодавством не потрібне додаткове оформлення будь-яких договорів. Найголовніше - зберегти первинні банківські документи (платіжні доручення, що підтверджують факт повної оплати по кредиту з відмітками про виконання фінансової установи, договір поручительства, по можливості, кредитний договір). Разом з необхідними договорами банк зобов'язаний Вам віддати документи, які підтверджують перехід права заставодержателя від фінансової установи до поручителя. Єдиним позитивним моментом для неспроможного позичальника в даному випадку є відсутність зобов'язань перед поручителем за відсотками, пені і штрафів. Але основний борг він зобов'язаний повернути в певні терміни. Крім цього поручитель має право вимагати від боржника ще й компенсацію вартості його послуг. У разі несплати позичальником своїх зобов'язань, заставодержатель має право звернутися до суду з позовною заявою. Витрати тоді понесе поручитель, але в разі прийняття позитивного рішення - компенсуються боржником.

Якщо ж прийнято рішення про стягнення заставного майна, можна сміливо звертатися в ГІС, яка надає позичальникові семиденний термін для добровільного виконання судового рішення. Але коли боржник не бажає мирно вирішувати проблеми, ГІС застосовуються методи примусового вилучення. Якщо на житлоплощі, яка є предметом застави прописані люди, вони зобов'язані виселитися з неї протягом одного місяця.

У будь-якому випадку, поручитель має право повернути свої активи, які були використані в якості оплати за кредитом позичальника. Але для того, щоб не вплутуватися у всю цю паперову тяганину, а так само судові тяжби і з'ясування зобов'язань, задумайтеся, перш ніж підписувати договір поруки.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Яка роль поручителя в погашенні кредиту?» — 95 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Яка роль поручителя в погашенні кредиту? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:28 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Ефективна процентна ставка по кредиту: чи завжди вона доступна простом... зараз, разом із Яка роль поручителя в погашенні кредиту? Як позбутися від автокредиту? відкривають.
Автор: admin
95 27.03.16