Ефективна процентна ставка по кредиту: чи завжди вона доступна простому позичальникові?Банківське кредитування під 0% річних поступово відходить у небуття. А все тому, що безвідсотковий кредит фінансової установи, після більш детального аналізу, як правило, перетворюється в досить недешевий займ. Скільки ж реально нам доводиться переплачувати за кредитами? Таким же питанням задався і НБУ в 2007 р., Коли вийшла у світ постанова Національного банку про розкриття клієнтам всієї інформації про справжню вартість позик. Банки зобов'язані були в повній мірі інформувати позичальників про всі комісії, додаткові платежі та витрати, які супроводжують кредит. При цьому клієнту в обов'язковому порядку повинна бути надана інформація в письмовій формі про ефективній процентній ставці і реальної переплати за позикою. Крім цього фінансовим установам заборонялося в односторонньому порядку підвищувати відсотки по вже виданих кредитах. Ці вимоги НБУ дійсні і зараз, але ось їх виконання банками викликає сумніви.

При відвідуванні фінансової установи, максимум того, що можна отримати від кредитного менеджера - це приблизний графік платежів по передбачуваному займу, а так же перелік необхідних документів для його оформлення. При цьому розмір ефективної процентної ставки Вам навряд чи вдасться дізнатися. Ще гіршою є ситуація в роздрібних точках продажів. Кредитні фахівці можуть назвати тільки суму щомісячного платежу по кредиту, а так же розмір переплати за весь термін фінансування. В результаті номінальні 9-12% річних перетворюються в реальні 45-60% за рік. А ось на питання «Що таке ефективна процентна ставка?» Почути відповідь так і не вдалося.

Крім цього, все ще складним залишається отримання тексту кредитного договору для ознайомлення. Як правило, шаблон цієї угоди надають перед самим підписанням, після того, як було зроблено масу роботи і витрачено багато часу. Іноді банки намагаються таким чином приховати штрафні санкції, які передбачені договором про надання позики. Але які дії з боку НБУ на подібні порушення? Національний банк намагається врегулювати ситуацію з інформуванням позичальників. Але загрози штрафів поки що не принесли позитивного ефекту. Клієнти отримують ту інформацію, яку вважає за потрібне надати сама фінансова установа.

Але ось питання прозорості умов кредитних договорів все ще відкритий. Позичальникам варто відстоювати свої інтереси з приводу коректності написання договорів позики, тому як часто трапляються ситуації, коли в один момент спливають грабіжницькі комісії і штрафи, а так само далеко не ринкові умови обов'язкового страхування. Звичайно, клієнтові варто і самому весь час бути на чеку, чекаючи якогось підступу з боку кредитора. Краще підстрахуватися, ніж потім шкодувати про прийняте рішення протягом наступних 15-20 років.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Ефективна процентна ставка по кредиту: чи завжди вона доступна простому позичальникові?» — 80 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Ефективна процентна ставка по кредиту: чи завжди вона доступна простому позичальникові? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:28 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Прострочення по кредиту, або що чекає боржника банку зараз, разом із Ефективна процентна ставка по кредиту: чи завжди вона доступна простому позичальникові? Яка роль поручителя в погашенні кредиту? відкривають.
Автор: admin
80 27.03.16