Прострочення по кредиту, або що чекає боржника банкуКоли приходить термін погашення кредиту, багато позичальників в один момент стають забудькуватими. Але як погана пам'ять може вдарити по кишені, знають не всі.

Сьогодні в Україні близько 20-30% всіх клієнтів, які скористалися кредитом, несвоєчасно оплачують займ. Причин такої статистики є кілька:

- Співробітники банку погано пояснили позичальникові порядок погашення позики;

- Недбале ставлення клієнта до термінів оплати. Багато людей вважають, що заборгованість по внесках по кредиту на 2-3 дня не має ніякого значення;

- Відмова боржника оплачувати позику.

Якщо з першими двома категоріями позичальників банки працюють на поліпшення платіжної дисципліни, то «відмовників» чекають більш радикальні заходи. Для початку фінансова установа користується системами штрафів і пенею, які передбачені кредитним договором. Як правило, боржнику доведеться заплатити прострочені відсотки в розмірі подвійної або навіть потрійний процентної ставки по позиці. Бувають випадки, коли банки вимагають штрафи - до 1% від суми боргу за кожен день несвоєчасної оплати. У підсумку за 3 міс. Прострочення розмір заборгованості подвоюється.

Крім цього фінансові установи практикують телефонний «штурм». Відправляють СМС, дзвонять додому, на роботу, родичам і знайомим. Якщо ефект від таких дій не буде, то банки починають відправляти листи боржникам. Спочатку надсилається лист-претензія, де викладена настійне прохання погасити прострочений кредит, а так само роз'яснюються всі наслідки несплати. У разі відсутності будь-якої реакції позичальника на цей документ, відправляється за місцем реєстрації лист-вимога. Після закінчення 30 днів з моменту його відправлення, фінансова установа має право звертатися з позовною заявою до суду про стягнення заборгованості з неспроможного клієнта. Якщо ж у боржника відсутнє будь-яке майно. На яке можна накласти арешт, як правило, приймається рішення про щомісячне відрахування певної суми з заробітної плати позичальника в рахунок погашення кредиту. Банки не поспішають забирати у боржників побутову техніку, меблі, особисті речі. Все це є низьколіквідні майном, продати яке дуже складно. А ось заарештувати квартиру або автомобіль - фінансові установи не відмовляться. Примусова їх продаж - це скоріше виняток, ніж правило, оскільки позичальники розуміють, що розлучатися з житлом або ж автотранспортом в рахунок дрібного споживчого позики, напевно, не варто. Крім цього, неспроможні клієнти вже навчилися знаходити вихід з подібних ситуацій - вони беруть кредит в іншому банку для закриття простроченої заборгованості перед кредитором. Зіпсована кредитна історія лякає зараз не багатьох, оскільки система обміну інформацією про боржників поки ще не ефективна. Існує 5 БКІ, які працюють автономно.

З простроченим автокредитом трапляються і більш курйозні ситуації. Вас можуть попросити приїхати в банк для чергового огляду стану застави, а в підсумку автомобіль залишається на майданчику фінансової установи до повного погашення простроченої заборгованості.

Тому, перш ніж перенести оплату по кредиту на інший день, задумайтеся над можливими наслідками Ваших дій. Але якщо вже трапилася така ситуація, що Ви опинилися не в змозі вчасно оплатити черговий внесок, попередьте про це фінансова установа і спробуйте спільно знайти компромісне рішення Вашої проблеми . якщо ж ситуація з погашенням посилюється - домовляйтеся з банком про реструктуризацію заборгованості. Пам'ятайте, фінансові установи завжди готові до переговорів, якщо Ви з ними чесні і відкриті.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Прострочення по кредиту, або що чекає боржника банку» — 114 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Прострочення по кредиту, або що чекає боржника банку публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:28 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Умови отримання молодіжного кредиту зараз, разом із Прострочення по кредиту, або що чекає боржника банку Ефективна процентна ставка по кредиту: чи завжди вона доступна простом... відкривають.
Автор: admin
114 27.03.16