Кредитний ринок: новий виток колекторської активностіУ умови кризи ми спостерігаємо погіршення ситуації на фінансовому ринку країни. В першу чергу складності в роботі відчувають банки, які через перевантаженість портфелями поганих кредитів, вимушені фіксувати збитки. Чинне законодавство регламентує норми резервування під «проблемку». Але так як суми простроченої заборгованості в деяких фінансових установах досягли рівня 50-60% кредитного портфеля, питання повернення боргів став дуже гостро. Банки самі вже не в змозі справлятися з такими великими обсягами прострочення.

На допомогу банківському сектору вчасно прийшли колекторські компанії. Поштовхом для їх активізації було прийняття 05/08 / 2009р. закону №1617, який дозволив фінансовим установам включати до валових витрат суми списань при реалізації «поганих кредитів». Це дало можливість істотно знизити резервування під «проблемку», тим самим зменшити розмір податку на прибуток.

Якщо раніше діяльність колекторських компаній полягала в обслуговуванні прострочених кредитів за певну комісію, то після вступу в силу закону, банки масово почали продавати «погані портфелі».

За даними фінансових аналітиків ринку, зараз в банківському секторі зосереджено проблемних кредитів на суму близько 10 млрд. Дол. Левову частку цієї суми становлять роздрібні позики. Саме споживчі кредити в розмірах до 2 тис. Дол. Формують більше половини портфелів прострочених кредитів, які виставляються на продаж колекторським компаніям. Але яка ціна питання? Дисконт при продажу портфелів прострочення становить 85-95%. Це вже набагато менше в порівнянні з початком 2009р., Коли банки були шоковані гіперактивним зростанням «проблемки», яка ще й вимивала їх наявності вільних обігових коштів на обов'язкове резервування. Тоді фінансові установи позбавлялися «поганих портфелів» за гроші - продаж здійснювався з дисконтом 97-99%.

Кредитний ринок формує найбільш ризикові активи - споживчі кредити, що вимагають довгострокової, складної і трудомісткої роботи. І в той же час, все частіше стали з'являтися на ринку заставні позики. Повністю забезпечені кредити - це менш ризиковані портфелі проблемної заборгованості. Але все-таки тривалі судові тяжби, маса витрат і в кінцевому підсумку втрачений час не особливо приваблюють банкірів. Та й не можуть же фінансові установи вічно займатися «вибиванням боргів». Як правило, після 360 днів такі «погані портфелі» заставних кредитів продаються колекторам.

Роботи по стягненню заборгованості зараз досить всім. Актуальною залишається лише ціна питання. Так як від величини дисконту залежить прибутковість колекторських компаній. Але з огляду на тенденції розвитку фінансово-банківського сектора, можна сказати впевнено, що в найближчі кілька років колектора без роботи не залишаться.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Кредитний ринок: новий виток колекторської активності» — 106 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Кредитний ринок: новий виток колекторської активності публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:29 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредитні спілки - альтернатива банківському кредитуванню зараз, разом із Кредитний ринок: новий виток колекторської активності Незаконне отримання кредиту відкривають.
Автор: admin
106 27.03.16