Кредитний договір банкуНезважаючи на те, що криза скоротила можливості банків видавати кредити населенню, прецеденти такі є. Відповідно виникає момент підписання кредитного договору банку з позичальником. Саме цей документ регламентує відношення між банком-кредитором і позичальником, визначає умови кредитування, права і зобов'язання кожної зі сторін.

На які запитання треба відповісти собі, перш ніж Ви підпишіть кредитний договір з банком.

1. Чи добре Ви виконали домашнє завдання?

Для початку необхідно ознайомитися з умовами по питанню, що вас кредиту в декількох фінансових установах. Уникайте поспіху і необачних рішень. Кредит - це свого роду залежність від банку. Тому краще витратити час, але уникнути неприємних наслідків - невиправдано великих штрафів, незаконних дій з боку кредитора, грубості колекторів, судових розглядів, інше.

Не забувайте, що Ви завжди можете отримати консультацію у кредитного експерта банку. За службовим обов'язком він зобов'язаний надати Вам вичерпну інформацію та всі необхідні роз'яснення.

Можна порадитися з тими, хто вже отримував такий самий кредит або обслуговувався в цікавому Вам банку. Дуже часто ми забуваємо, що навколо нас такі ж споживачі і багато з них обслуговуються в банках. Рекомендація незацікавленої сторони завжди корисна.

Також варто вивчити проект кредитного договору. Ви можете отримати його попередньо і не тільки спокійно і уважно прочитати вдома від початку до кінця з усіма пунктами «дрібним шрифтом», а й порадитися з юристом на предмет відповідності пропонованого до підписання кредитного договору нормам, які встановлені державними органами, і є обов'язковими для всіх банків України. Для порівняння типова форма кредитного договору була затверджена в Положенні НБУ «Про кредитування».

Не зайвим буде ознайомитися з «Пам'яткою позичальника банку за споживчим кредитом: вимоги до розміщення, зразок. Лист НБУ ».

2. Наскільки прозорий і зрозумілий текст кредитного договору банку?

Відповідно до існуючих стандартів і «Правилами надання банками інформації про умови кредитування» (постанова НБУ) кредитний договір повинен обов'язково містити:

 • сукупну вартість кредиту з урахуванням не тільки процентної ставки, але всіх комісій і доплат - цей пункт варто вивчити особливо уважно, звернувши увагу на докладний опис сум і цілей, іноді розмір додаткових комісій може бути істотним
 • графіки платежів - терміни і спосіб погашення
 • розмір і умови застосування штрафних санкцій
 • умови змін договору - пам'ятайте, що одностороння зміна будь-яких умов договору - це обмеження прав позичальника
 • права і зобов'язання банку і позичальника.

3. Чи справедливі умови договору?

У кредитних договорах можуть зустрічатися умови, які є просто неприйнятними. Не забувайте, що банків багато і умови кредитування у всіх різні. Завжди використовуйте Ваше право на вибір. Зверніть увагу на такі пункти:

 • відшкодування витрат банку, пов'язаних з кредитом - судові розгляди, консультації юристів, інше - часто банки зобов'язують позичальника покривати такі витрати повністю, не огранівая будь-якої сумою
 • штрафні санкції - в односторонньому порядку щодо позичальника, пам'ятайте, що договір передбачає зобов'язання обох сторін
 • дострокове погашення в разі втрати забезпечення (застави) - особливо критично для іпотечних договорів
 • повідомлення - необхідність в телефонному режимі або письмовій формі інформувати банк заздалегідь про намір достроково погасити кредит
 • підвищення процентної ставки в односторонньому порядку - такий пункт є недійсним відповідно до Цивільного кодексу і Закону «Про банки і банківську діяльність» від 12.12.2008 року
 • можливість дострокового погашення - багато банків встановлюють комісію за дострокове погашення кредиту
 • стягнення застави на підставі виконавчого напису нотаріуса - можливість вилучити заставу банком в односторонньому порядку
 • вирішення спорів у третейському суді - якщо вказаний конкретний суд, то є ймовірність, що це «дружній» банку орган і, в разі розглядів, Ваші інтереси там можуть просто не врахувати
 • дострокове розірвання договору банком - привід може бути просто напросто несуттєвим

Звичайно, все залежить від розміру і терміну кредиту, адже так звані споживчі кредити, які Ви можете отримати прямо в магазині, не вимагають такої скрупульозності. Але пам'ятайте, будь-який кредит, навіть на невелику суму, робить Вас «зобов'язаним», а відповідно, Ви самі зацікавлені, щоб Ваші інтереси були повністю дотримані і документально оформлені.

Якщо Ви вже є «кредітообязаним» і зіткнулися з несправедливістю з боку банку, є можливість розірвання кредитного договору з банком.

Попередню консультацію юриста з цього питання Ви можете отримати навіть в телефонному режимі, є організації спеціалізуються на такого роду підтримки населення. Надалі Вам буде потрібно заручитися підтримкою юриста і подати позов до суду.

Підставою судового позову може бути наявність одночасно таких умов:

 • в момент укладення кредитного договору сторони виходили з того, що зміна обставин не настане (наприклад, зміна курсу валют, звільнення позичальника, хвороба позичальника і т.д.)
 • зміна обставин було обумовлено причинами, які заінтересована сторона не могла усунути
 • виконання кредитного договору порушує співвідношення майнових інтересів і позбавляє зацікавлену сторону того, на що вона розраховувала, укладаючи кредитний договір
 • із суті договору не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона

Крім того, деякі умови договору можуть бути визнані недійсними, якщо вони не відповідають законодавству України.

Подібна судова практика в Україні існує, є компанії готові прийти на допомогу постраждалим позичальникам і в середньому за 300 гривень плюс 1% від зекономленої суми допомогти вирішити Ваше питання.

Без такої допомоги Вам просто не обійтися, а це додаткові витрати, хоча залучення експертів не гарантує 100% перемоги в суді. Так як довести, що вищеописані умови призвели до того, що Ви не можете погасити кредит, вкрай складно.

Тому, як вчить народна мудрість: «Готуй сани влітку». Краще запобігти і уникнути. Для цього будьте уважні, підписуючи будь-які договори, в тому числі кредитні.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Кредитний договір банку» — 100 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Кредитний договір банку публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:14 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Рейтинг банків України зараз, разом із Кредитний договір банку Таунхауси і котеджі в кредит відкривають.
Автор: admin
100 27.03.16