Кредит на будівництво будинкуЯкщо Ви володієте земельною ділянкою і вирішили побудувати на ньому приватний будинок, а грошей на будівництво в повному обсязі у Вас немає, не впадайте у відчай, Ви можете взяти кредит на будівництво будинку в банку, наприклад, в Райффайзен Банку Аваль, УкрСиббанку, ОТП Банку, СЕБ Банку або Кредобанку.

Це неповний список фінансових установ, які видають кредити на будівництво приватного будинку. Головне - вибрати серед усього розмаїття пропозицій, найоптимальніше для Вас.

Є ряд ключових параметрів, які необхідно проаналізувати для прийняття рішення щодо вибору банку-кредитора.

Пропонуємо Вашій увазі так звану «пам'ятку позичальника», яка може полегшити для Вас це непросте завдання. Отже, на що слід звернути увагу при оформленні кредиту на будівництво заміського будинку.

Валюта кредиту.

Банки пропонують кредит в доларах, євро, гривні. Тут важлива валюта, в якій позичальник отримує заробітну плату.

Відсоткова ставка.

Залежить від валюти кредиту. Середні ставки по кредиту на будівництво будинку складають 14-15% в гривні, 12-13% в доларах і 10-11% в євро. Крім процентної ставки варто звернути увагу на розмір комісій і зборів.

Застава.

Це гарантія позичальника перед банком. Заставою може виступати нерухомість, яка вже знаходиться у Вашій власності, Ваш недобудований будинок або земельну ділянку, відведену під будівництво будинку. В останньому випадку істотним є його місце розташування, площа, можливість підключення до комунікацій, транспортна та соціальна інфраструктура району. Те, що впливає на його ліквідність.

Сума кредиту.

Кредит можна отримати в повному обсязі або траншами. У разі відкриття кредитної лінії, Вам потрібно буде кожного разу робити офіційний запит на чергову виплату. Крім того, банк може призначити додаткову плату за кожен транш (близько 0,2%).

Отримавши повну суму кредиту на руки, Ви можете покласти частину, яку плануєте освоїти пізніше на короткостроковий депозит і отримувати відсотки, які дозволять оплачувати обслуговування Вашого кредиту.

Початковий внесок.

В середньому розмір фінансування, що надається банком, становить 70-80% від вартості будівництва. Відповідно, у позичальника має бути власних коштів на 20-30%.

Спосіб погашення.

Можливі два види повернення кредитних коштів - ануїтетний і диференційований. Ануїтет передбачає рівні платежі протягом усього терміну виплат. Диференційований повернення - в залежності від того, яку частину боргу необхідно виплатити, частки пропорційно зменшуються, а разом з тим, зменшується розмір процентних виплат. В обох випадках передбачається щомісячне повернення тіла кредиту і виплата нарахованих відсотків.

Термін кредитування.

У середньому українські банки надають кредит на будівництво будинку на період від 15 до 30 років.

Дострокове погашення.

Часто банки визначають штрафні санкції і комісії за дострокове погашення кредиту.

Страхування.

Є обов'язковою умовою при даному виді кредитування. Здійснюється за рахунок позичальника. Мається на увазі три основні види страхування: страхування будівельно-монтажних ризиків на період будівництва, страхування закладеного майна, страхування позичальника про нещасний випадок.

Кредитна квота.

Серед документів обов'язкових для розгляду Вашої кредитної заявки, є довідка про доходи. Але кредитна квота в банках відрізняється. Крім того, деякі банки враховують загальний дохід сім'ї, інші джерела доходу, інше.

Додаткові умови.

Індивідуальні для кожного окремого позичальника. Важливо, щоб всі усні домовленості були зафіксовані в кредитному договорі. На цьому етапі особливо цінним буде рада дружнього юриста або юридичної компанії.

Необхідні документи.

Документи, необхідні для отримання кредиту:

 • заяву встановленого зразка
 • анкета позичальника
 • паспорт громадянина України
 • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера
 • довідка з місця роботи про доходи (форма № 3), отриманих позичальником (за період від 6 місяців до 3 років)
 • документи про право власності на заставне майно
 • папери, що підтверджують отримання додаткових доходів

Деякі банки вимагають копії документів дружини / чоловіка.

Приватним підприємцям необхідно також надати:

 • свідоцтво про державну реєстрацію
 • декларацію або звіт про фінансову діяльність за останні кілька кварталів

Додаткові документи:

 • дозвіл на будівництво
 • проектно-кошторисна документація (при наявності)
 • дозвіл на проведення будівельних робіт
 • договір підряду з будівельною компанією (при наявності)

Перш, ніж приймати рішення, важливо вивчити пропозиції кілька банків і вибрати найбільш лояльні умови.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Кредит на будівництво будинку» — 305 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Кредит на будівництво будинку публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:15 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Рефінансування іпотечного кредиту зараз, разом із Кредит на будівництво будинку кредит безробітним відкривають.
Автор: admin
305 27.03.16