Облік кредитів і позикРано чи пізно кожне підприємство в процесі свого розвитку стикається з необхідністю вливання додаткових коштів на розвиток свого бізнеса.Ето не завжди пов'язано з поганим фінансовим станом фірми або відсутністю вільних готівкових сум.

Часто в додаткових інвестиціях потребують саме стабільні, великі компанії, які прекрасно розуміють, що заморожувати власні активи, вклавши їх у розвиток, не завжди вигідніше, ніж позичити їх у банку чи іншої фінансової установи.

Або ж проста банальна відстрочка платежу дозволяє продати придбаний в борг товар і повернути постачальнику гроші, зароблені безпосередньо на продаж даного товару.

Саме тому облік кредитів і позик підприємства для бухгалтерії фірми є важливою ділянкою роботи. Адже враховувати і контролювати їм доводиться не тільки довгострокові кредити, взяті в банку строком більш ніж на 1 рік, а й короткострокові позики (до року).

Облік короткострокових кредитів і позик ведеться на 6 класі бухгалтерського плану рахунків. При цьому для бухгалтерії короткостроковими позиками є не тільки кредити, отримані в банку строком до 1 року, але і поточна заборгованість постачальникам, борги державі по податках і іншим внескам, а також заборгованість підприємства по заробітній платі (поточна і давня).

За кредитом рахунку відображається сума заборгованості, а за дебетом - суми погашення цієї заборгованості. Аналітикою рахунків є контрагенти, з якими ведеться співпраця (банки, постачальники, співробітники), а також терміни погашення заборгованостей.

Короткострокові кредити в банку підприємство може брати як безпосередньо, так і через компаньйонів (постачальників).

Наприклад, якщо політикою фірми-постачальника не передбачена видача відстрочок платежів по поставках продукції, підприємство-покупець може укласти договір з банком про оплату для них такої продукції (договір факторингу), що буде короткостроковим кредитом.

При цьому оплата з рахунку банку відбувається відразу на рахунок постачальника, що дозволяє заощадити відсотки на переказ грошей зі свого рахунку при звичайному отриманні короткострокового кредиту. Хоча найчастіше постачальники йдуть на поступки покупцям і дають відстрочку платежу терміном від 7 до 14 днів, а іноді термін можна збільшити і до місяця.

Також бухгалтерський облік кредитів і позик дозволяє контролювати не тільки надходження кредитних грошей та їх повернення, а й рух відсотків та інших платежів по ним.

Адже прострочені платежі по кредитах банків можуть вилитися для підприємства величезними штрафами, особливо, якщо кредити довгострокові і суми по ним не маленькі.

Облік таких позик ведеться на 5 класі плану бухгалтерських рахунків і, так само, як і для короткострокових позик, за кредитом рахунку враховуються суми боргів, а за дебетом - суми їх погашення. Кредити, які практично погасити і терміни виплати залишку стали менше, ніж 1 рік, в бухгалтерії переводяться в розряд короткострокових кредитів, хоча банку ви все одно продовжуєте виплачувати борг за тими ж ставками, що і раніше.

Відсотки за кредитами є своєрідною платою не тільки банку за надання в користування грошових коштів, але і платою за зростання вашої компанії вже зараз, а не тоді, коли підприємство зможе накопичити для цього необхідну суму грошей.

Адже для швидкого і стабільного розвитку підприємства важливим є постійний приплив грошових коштів, постійні вкладення в бізнес.

І не так уже й погано, якщо для того, щоб не упустити можливість і вивести компанію на новий економічний рівень, керівництво буде використовувати позикові гроші. Головне - вчасно і в повному обсязі погашати заборгованість, зберігаючи свою ділову репутацію і завойовуючи довіру партнерів.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Облік кредитів і позик» — 92 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Облік кредитів і позик публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:15 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину материнський кредит зараз, разом із Облік кредитів і позик Рефінансування іпотечного кредиту відкривають.
Автор: admin
92 27.03.16