База боржників за кредитамиВзяти кредит в банку в наш час досить просто, а от повернути його вчасно - справа іноді проблематичне, а буває - і зовсім нездійсненне.

Адже беремо ми в борг чуже, а віддавати завжди доводиться своє. Та й в житті трапляються ситуації, коли ми не можемо вчасно погашати свої борги: або грошей не вистачає, або часу.

Якщо позичальник систематично забуває вчасно виплачувати поточну заборгованість, йому делікатно будуть нагадувати СМСками або дзвінками з банку.

Зазвичай більшість клієнтів після таких нагадувань відразу йдуть в банк з грошима. Але трапляються ситуації, коли подібних дій банку не достатньо, і боржник ніяк не реагує на дзвінки. Якщо така історія триває понад 3-4 місяців, справу боржника зазвичай потрапляє в руки колекторів.

Колектори - спеціально найняті люди, основне завдання яких полягає в тому, щоб змусити несумлінного клієнта банку виплатити поточну заборгованість за кредитом, а також в майбутньому своєчасно оплачувати поточні борги, не доводячи справу до суду.

Але до подібних послуг банки вдаються не дуже охоче і тільки в тому випадку, якщо сума заборгованості близько 50000 грн. і більш. Адже комісія за подібні послуги досить велика, може становити і 15-20% від суми боргу, в залежності від складності справи і етапи, на якому підключили колекторну службу.

І якщо вже ваша справа передали в руки колекторів, будьте впевнені, що дані про вас як про несумлінне клієнта і злісному неплатника, вже потрапили в чорні списки боржників за кредитами. Такі списки є в кожному банку, до них мають доступ тільки співробітники банку, і в разі, якщо коли-небудь ви захочете знову взяти кредит в цьому банку, вам, швидше за все, відмовлять.

База даних боржників за кредитами банку - це, звичайно, реальна допомога менеджерам банку при видачі нових кредитів. Але що робити, якщо клієнт новий, і кредитної історії по ньому в банку немає? У зв'язку з цим з 1 січня 2010р. була створена єдина база боржників за кредитами, для складання якої свою інформацію НБУ надали понад 150 банків України.

У цю базу потрапили підприємства, приватні підприємці та фізособи, борги яких перед банком перевищують 50000 грн. і терміни затримки оплати боргів більше 4-6 місяців.

Доступ до бази мають всі банки України, з якими укладені договірні відносини про надання подібної інформації, але розпоряджатися інформацією вони можуть на свій розсуд, самостійно вирішуючи, чи варто видавати кредит тому чи іншому позичальнику чи ні.

Але так як загальна база боржників за кредитами формується безпосередньо банками, саме на них лежить вся відповідальність за достовірність та актуальність наданої інформації.

Адже в разі помилкового занесення клієнта банку в чорний список боржників, позичальник має повне право подати до суду на банк за дачу неправдивої інформації. І має всі шанси виграти цей суд.

І вже тим більше жоден банк не має права викладати інформацію з бази для загального доступу, так як це є порушенням конституційних прав людини на недоторканність його особистості та інформації про нього.

Але це, найчастіше, банкам і не потрібно, адже основне завдання даної бази - повідомити і застерегти інших учасників фінансового ринку про небезпеку, яка полягає в укладанні кредитної угоди з тим чи іншим клієнтом банку.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «База боржників за кредитами» — 178 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. База боржників за кредитами публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:15 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Розрахунок відсотків по кредиту зараз, разом із База боржників за кредитами Кредит готівкою в день звернення відкривають.
Автор: admin
178 27.03.16