Розрахунок відсотків по кредитуЖити в борг - для когось це рішення всіх його проблем, а для когось - остання межа бідності, за якою вже нічого немає. Адже кредит, за великим рахунком - це борг, який ви винні банку і за який необхідно ще й доплачувати.

Плата за надану банком послугу - це відсотки, які збільшують суму вашого боргу, і, чим довше термін користування кредитом, тим відсотки більше.

Так як же нараховуються відсотки в банках? Яка формула розрахунку відсотків по кредиту? Адже знаючи такі нюанси, можна заздалегідь самому прорахувати, скільки ж вам в реальності доведеться заплатити за можливість користуватися матеріальними благами вже зараз. І хто знає, можливо, підсумкова ціна змусить вас передумати брати кредит.

Тож почнемо. Стандартна формула розрахунку відсотків виглядає так: Сума відсотка = (Тіло кредиту / термін кредиту (в місяцях)) * (відсоток річних / 12 місяців * термін кредиту (в місяцях)).

Тобто, якщо ви взяли кредит в банку на суму 50000 грн. на 3 роки (36 місяців) під 18% річних, то перший місячний платіж за відсотками кредиту становитиме 750 грн. ((50000 грн. / 36 місяців) * (18% / 12 місяців * 36 місяців)).

І це тільки сума відсотків (далі відсоток по цій же формулі нараховується на залишок тіла кредиту, тому відсоток в кожному місяці різний)! А тіло кредиту може виплачуватися декількома методами:

- Щомісячний повернення частини кредиту і відсотків (стандартна схема, ви щомісяця гасіть тіло кредиту рівними частинами, а відсоток нараховується на залишкову суму кредиту і також виплачується щомісяця).

- Ануїтетний платіж (ви щомісяця платите в банк рівну суму грошей, куди входить і відсоток по кредиту, і виплата тіла кредиту).

Наведемо приклад розрахунку відсотків по кредиту за стандартною схемою оплати тіла кредиту (коли тіло кредиту виплачується рівними частинами). Дані для прикладу візьмемо ті ж:

У перший місяць виплати ви заплатите 1389 грн. (50000 грн. / 36 місяців) як погашення тіла кредиту, і плюс до нього відсоток по кредиту (((50000 грн.-1389 грн.) / 36 місяців) * (18% / 12 місяців * 36 місяців)) - 729 грн . Разом, в перший місяць користування кредитом ви виплатите 2118 грн. (1 389 грн. + 729 грн., Це при стандартній схемі оплати кредиту і відсотків).

Другий місяць розраховується так само: сума оплати тіла кредиту не змінюється (1 389 грн. Щомісяця), а відсоток нараховується на залишкову суму тіла кредиту (на 47222 грн.). При підрахунку отримуємо, що за другий місяць користування кредитом ми повинні виплатити 708 грн. у вигляді відсотків і +1389 грн. як оплата тіла кредиту (при стандартному методі оплати кредиту перша виплата тіла кредиту віднімається від загальної суми ще до нарахування відсотків).

Провівши до кінця розрахунок суми відсотків по кредиту і виплати тіла кредиту, з'ясовуємо, що через три роки ми повернемо в банк вже не 50000 грн., А 63 073 грн., Де 13073 грн. - Це відсоток по кредиту. У підсумку ми заплатили банку за позичену суму 26,15% від суми позики. Це не рахуючи комісій за проведення платіжних операцій і т.д.

Подібний приклад розрахунку відсотків наведемо і для використання ануїтетною схеми оплати тіла кредиту. Але тут оплата проводиться трошки за іншою формулою, а зручність полягає в тому, що позичальник виплачує щомісяця банку рівну суму грошей. У нашому прикладі щомісячно ми будемо виплачувати по 1807 грн. (тіло і відсотки). Розрахунок суми відсотків і тіла кредиту для щомісячних виплат при ануїтетному методі виглядає так:

Щомісячний платіж = Тіло кредиту * місячний відсоток / [1 - (1 / (1 + місячний відсоток відсоток)) термін користування кредитом в місцях]

або

50000 грн. * (0,18 / 12 місяців) / (1- (1 / (1 + (0,18 / 12 місяців))) 36) = 1807 грн. Формула досить складна, розрахунок проводиться з урахуванням всіх заокруглень. Місячний відсоток вважається в десяткових дробах, тобто ставку відсотка ділимо на 100. При такому методі оплати за 3 роки ми повернемо в банк 65052 грн. (1807 грн. * 36 місяців). Переплата складе вже 30,1%, або 15052 грн.

З наведених прикладів бачимо, що сума переплати по кредиту більше при ануїтетною схемою виплати тіла кредиту, але перевагою даної схеми перед стандартним методом є те, що позичальник може точно спланувати свої щомісячні витрати, а також сума щомісячних платежів буде істотно менше в першу половину терміну виплати .

Так що, якщо вас не лякає сума переплати, тоді тільки вам вирішувати, якою схемою виплат віддати перевагу, за умови, що банк надасть вам таку можливість.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Розрахунок відсотків по кредиту» — 444 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Розрахунок відсотків по кредиту публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:15 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Максимальна сума кредиту зараз, разом із Розрахунок відсотків по кредиту База боржників за кредитами відкривають.
Автор: admin
444 27.03.16