Комісія за видачу кредитуЯкщо Вам колись доводилося оформляти кредит в будь-якому банку, Ви напевно стикалися з необхідністю сплати всіляких комісійних зборів.

Такі комісії нараховуються, як правило, за послуги банку, які супроводжують видачу кредитних коштів (наприклад, за відкриття позичкового рахунку, ведення кредитної справи, за видачу кредиту та ін.). Ці комісії, в більшості випадків разові і оплачуються до видачі кредиту.

Суми таких комісій можуть становити від 1 до 10% від загальної суми кредиту в залежності від політики застосовуваної ефективної ставки.

Питання про законність вимог оплати комісій, особливо за видачу кредиту, турбує багатьох вітчизняних юристів. Але на сьогоднішній день в Україні немає задоволених в судовому порядку прецедентів, про вимогу повернути комісію за видачу кредиту.

Абсолютно протилежна ситуація, наприклад про Росію. Там перші позитивні прецеденти були зафіксовані ще в вересні 2008року, і за рішенням суду був зроблений повернення комісії за видачу кредиту.

Позов був задоволений виходячи з того, що видача кредиту трактувалася, як зобов'язання банку видати кредитні кошти виходячи з умов договору між позичальником і банком, згідно п.1 ст. 819 ГК РФ. А відповідно до статей 1 і 5, Закону «Про банки і банківську діяльність» від 02.12.1990 № 395-1, видача кредитів повинна здійснюватися банківськими установами за свій рахунок, тобто комісія за видачу кредиту незаконна.

У вітчизняному законодавстві немає обмежень на отримання комісійної винагороди банками при видачі кредитних коштів. Так, наприклад, в статті 47 Закону України «Про банки і банківську діяльність» сказано, що банківські установи самостійно встановлюють комісійні винагороди за своїми операціями.

Цивільний кодекс, також чітко не регламентує це питання. У параграфі 2 глави 71 ЦКУ, яка визначає суть кредитного договору, питання з комісій взагалі не піднімається.

З огляду на наведені вище факти, ми б не радили Вам вірити обіцянкам юристів, відсудити у банківських установ комісійні за видачу кредитних коштів. Гра, звичайно, коштувала б свічок, так як комісійні винагороди становлять серйозну частину банківських доходів і мова йде про дуже великі суми.

У разі, якщо б така ситуація була можлива, більшість банків придумала б нові способи приховувати свої доходи, наприклад, переіначівая назви своїх комісій, або підвищуючи процентну ставку.

У банківській практиці існують угоди, за якими єдиним джерелом доходу є комісійні винагороди, з цього, свої права банки будуть відстоювати до останнього.

Та й якщо враховувати, що законодавчий процес, у нас дуже лобіює, думаємо, що чекати будь-яких змін у цій сфері найближчим часом не доведеться. Бажаємо Вам вдалих угод!(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Комісія за видачу кредиту» — 74 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Комісія за видачу кредиту публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:15 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредит, в якому банку краще зараз, разом із Комісія за видачу кредиту Комісія за обслуговування кредиту відкривають.
Автор: admin
74 27.03.16