Практика кредитування в докризовий період - пережиток минулого, або можливість вчитися на помилках в майбутньому?Однією з причин фінансової кризи в нашій країні можна назвати «перегрів» економіки, який був викликаний в першу чергу зайвою активністю комерційних банків в сфері кредитування. 2007-2008р. Був піком в видачі споживчих позик, а також фінансуванні малого і середнього бізнесу.

На стовпах, парканах, в поїздах метро можна було побачити масу оголошень про можливість отримати кредит до 200 тис. Грн. без застави, поручителів, навіть при відсутності довідки про доходи і прописки потенційного позичальника. З цих різнокольорових папірців можна було дізнатися про терміни прийняття рішення (2-3 дні) і адреса офісу компанії благодійника.

В якості експерименту спробували, і ми звернутися за таким оголошенням з потребою терміново отримати кредит в сумі 100 тис. Грн. Зателефонувавши менеджером фірми-посередника, домовилися про зустріч.

«Солідна контора» являла собою не що інше, як офіс дрібного кредитного брокера, який працював в формі приватного підприємця, надаючи інформаційні та консультаційні послуги. Вислухавши легенду про необхідний кредит і наявності всього лише довідки про доходи в розмірі 1500 грн. в міс., при відсутності київської прописки, він запевнив, що все буде в порядку, і кредит ми отримаємо.

Головне було підписати з ним договір про надання консультаційних послуг, що передбачав оплату комісії в розмірі 10% від суми кредиту в разі прийняття позитивного рішення по видачі позики. Але ось як можна оформити кредит в 100 тис. Грн., З огляду на той факт, що це більш ніж в 60 разів перевищує розмір моєї середньомісячної заробітної плати, а ще без застави та поручителів? Навіть я засумнівався в тому, що знайдеться така фінансова установа, яка погодиться настільки ризикувати. Але поспілкувавшись з господарем інформаційного агентства, мені стала зрозуміла вся схема роботи кредитного брокера.

Банки в гонці за клієнтом, готові були видавати незабезпечені позики в досить таки чималі суми, враховуючи низьку легальність бізнесу в нашій країні і роблячи ставку на неофіційний дохід, а також активи позичальника. Зрозуміло, що на тих умовах, які я задекларував, навряд чи мені хто-небудь видав 100 тис. Грн. Але ось отримати по 10-15 тис. Грн. в 7-10 банках виявилося цілком реально.

Робота ж кредитного брокера грунтувалася на зборі пакету документів клієнта з подальшою його розсилкою по 20-30 фінансовим установам, де працювали знайомі менеджери, готові за окрему винагороду виконати свою роботу. Такого роду кредити затверджувалися і видавалися десятками щодня, і ніхто особливо не звертав уваги на рівень прострочення. А все тому, що 30-36% річних на той час повністю компенсували збитки за неповернення.

Клієнтів, а також шахраїв, які були готові брати кредит на таких умовах, було більш ніж достатньо. Кредитні брокера навіть практикували видачі позичок цілим групам «спраглих». Мікроавтобуси підвозили по 10-15 чол. під відділення банку, де і здійснювалося підписання кредитних договорів та видача готівки.

Але за все зроблене завжди потрібно розплачуватися. Ось так і в цьому випадку. Фінансова криза 2009-2010р. поставив все на свої місця. Постраждали як банки, які залишилися наодинці з портфелями прострочених кредитів, так і позичальники, в умовах жорсткого пресингу з боку фінансових установ, що в більшості випадків було викликано неможливістю клієнтів погашати позики в силу тих чи інших причин.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Практика кредитування в докризовий період - пережиток минулого, або можливість вчитися на помилках в майбутньому?» — 67 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Практика кредитування в докризовий період - пережиток минулого, або можливість вчитися на помилках в майбутньому? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:16 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредитування юридичних осіб: реалії 2010р. зараз, разом із Практика кредитування в докризовий період - пережиток минулого, або можливість вчитися на помилках в майбутньому? Кредитні канікули закінчуються і починаються важкі сірі будні відкривають.
Автор: admin
67 27.03.16