Кредитування юридичних осіб: реалії 2010р.Фінансова криза внесла суттєві корективи в діяльність комерційних банків, що в подальшому відобразилося на кредитуванні економіки країни. Переглянувши політику видачі позик в напрямку мінімізації ризиків, посиливши фінансові критерії відбору позичальників, комерційних банки все-таки повернулися до кредитування.

І першими об'єктами інвестування стали сфери малого та середнього бізнесу, які хоча і постраждали від економічної кризи, але маючи потенціал до зростання, стали поступово відновлюватися. Зайва ліквідність комерційних банків сприяла старту нових програм бізнес кредитування. Фінансові установи частково взяли на себе функцію мультиплікатора зростання економіки через інвестиції в реальний сектор.

Кредитна підтримка бізнесу дала можливість підприємствам поповнити обігові кошти, покрити розриви ліквідності, відновити нормальний виробничий цикл, оновити обладнання і т.д. В кінцевому підсумку, інвестування коштів в малий і середній бізнес підтримало життєдіяльність останнього, створюючи умови зростання і розвитку.

Що ж пропонують комерційні банки в 2010р. бізнес клієнтам? Пропозиції фінансових установ в основному зосереджуються в сегменті короткострокового кредитування в національній валюті з фіксованою або плаваючою процентною ставкою. Провівши моніторинг кредитного ринку, варто відзначити наступні програми для юридичних осіб:

- Термінові кредити до 3-х років для поповнення оборотних коштів;

- Термінові кредити до 5-ти років для поповнення основних фондів;

- Кредитні лінії до 1-го року з правом пролонгації;

- Овердрафти до 1-го року за умови переведення, як мінімум, частини оборотів в банк, який надає фінансування;

- Термінові кредити до 7-ми років на придбання комерційної нерухомості.

Практично всі кредитні продукти передбачають надання заставного майна, правда, за деякими програмами підхід до застави можна назвати лояльним. Так, в якості забезпечення за овердрафтом, банки готові брати в заставу товари в обороті, б / у автотранспорт, особисте майно власників бізнесу і т.д. Тобто, не маючи у власності нерухомості, як мінімум на 100 тис. Грн. Ви можете розраховувати. Правда, в такому випадку, Вас попросять перевести обороти по поточному рахунку в який фінансує банк, як мінімум, в десятикратному розмірі від суми кредиту.

По інших програмах кредитування необхідною умовою отримання позики є наявність твердого забезпечення. Правда і тут є деякі послаблення. Нерухомість в структурі застави може скласти 60-70% і 30-40% - обладнання, автотранспорт, товари і т.д.

Найбільш простим і мінімально витратним вважається отримання позики під заставу депозиту. Ухвалення рішення і здійснення угоди з видачі такого кредиту проходить протягом одного дня. При цьому користуючись «короткими» грошима Ви маєте можливість заробляти.

Що стосується процентних ставок, то вони поки що залишаються високими. Банки пропонують бізнес кредити під 18-22% річних в національній валюті. Хоча вже з'явилися пропозиції на ринку з видачі короткострокових позик під 15-17% у гривні. Вартість валютних кредитів трохи нижче - 14-16% в дол. США і 12-14% в євро.

Але з огляду на стабілізацію курсу долара останнім часом, є передумови до зниження відсотків по кредитах в іноземній валюті. Зайва ж ліквідність банків і низька рентабельність їх роботи будуть сприяти активізації бізнес кредитування, що обов'язково позначиться на зниженні вартості кредитних ресурсів і їх доступності сегменту малого та середнього бізнесу.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Кредитування юридичних осіб: реалії 2010р.» — 64 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Кредитування юридичних осіб: реалії 2010р. публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:16 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Повернення банківських кредитів корпоративних клієнтів: реалії нашого ... зараз, разом із Кредитування юридичних осіб: реалії 2010р. Практика кредитування в докризовий період - пережиток минулого, або мо... відкривають.
Автор: admin
64 27.03.16