Банківське кредитування корпоративних клієнтів: реалії та перспективиСтабілізація національної валюти, зміцнення банківської системи, відновлення довіри громадян до роботи фінансових установ сприяло появі кредитних інструментів на ринку. Формування зайвої ліквідності банківського сектора разом з фінансовою підтримкою материнських структур створило передумови і підстави для кредитування національної економіки.

Якщо банки з українськими капіталами в нинішній економічній ситуації відчувають себе ще не «особливо стабільно», то російські фінансові установи вже активно включилися в гонку за бізнес - клієнтами. Їх пріоритети в роботі - це корпоративний сектор, який зараз починає відновлюватися, нарощуючи виробництво і збільшуючи рентабельність. На цьому тлі банки з іноземним капіталом трохи відстають.

Згідно офіційної статистичної інформації на 01.01.2009р. на частку російських банків доводилося 9,9% портфеля кредитів юридичних осіб, наданих усією банківською системою, на 01.01.2010р. - 14,3%, а на 01.07.2010 р. - 16%. При цьому всі фінансові установи з іноземним капіталом разом узяті в 1 кв. 2010р. довелося всього лише 27,8% кредитного портфеля корпоративного сектора.

В Україні найбільш активно з російських банків «орудують» ВТБ і Промінвестбанк. Маючи стабільні грошові вливання від материнської структури (Внешторгбанка і Зовнішекономбанку), вони успішно фінансують малий та середній бізнес в нашій країні. Фінансово-політичний інтерес росіян до української економіки вилився в підписання рамкового договору про співпрацю Внешторгбанка з нашим Укрексімбанком. Цей документ регламентує доступ українських фінансових установ до ринків капіталу, а також визначає пріоритетні напрями інвестування коштів в національну економіку.

Російські банки дійсно мають істотні переваги перед українськими і європейськими фінансовими установами, які інвестують капітал в економіку нашої країни. Якщо банки з українськими акціонерами досить таки обмежені в обсягах фінансових ресурсів, закордонні - працюють в рамках лімітів грошових вливань в Україну, то російські банки зайняли фінансово стабільну нішу кредитного ринку нашої країни, маючи досить високу ліквідність.

Активність сусідів в кредитуванні економіки України виражається в зниженні процентної ставки по кредитах на 6-7% річних протягом 2010р. На цьому тлі загострюється конкуренція в банківському секторі за можливість залучити на обслуговування великі підприємства, а також бізнес клієнтів сегменту Small і Medium.

З огляду на те, що ще в середині 2009р. ринок кредитування в нашій країні перебуває в стані «літургійного сну», то 2010р. ознаменувався активністю банків у фінансуванні національної економіки. Кредитування корпоративних клієнтів стало стратегічно важливим для більшості банківських установ. І перспективи розвитку цього напрямку є, з огляду на позитивні тенденції, які склалися в фінансово-банківському секторі України.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Банківське кредитування корпоративних клієнтів: реалії та перспективи» — 67 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Банківське кредитування корпоративних клієнтів: реалії та перспективи публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:16 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Елітний пластик стане масовим? зараз, разом із Банківське кредитування корпоративних клієнтів: реалії та перспективи Повернення банківських кредитів корпоративних клієнтів: реалії нашого ... відкривають.
Автор: admin
67 27.03.16