Кого хочуть кредитувати банкиУ кожному банківській установі свої підходи до аналізу кредитоспроможності позичальника і відбору «цільової групи», кредитування якої є найменш ризикованим. Ці показники визначаються кредитною політикою банку, а іноді і рядом суб'єктивних факторів, що виходять від керівництва фінансової установи.

У більшості випадків зайвий консерватизм банкірів в кредитуванні призводить до зниження прибутковості банку, що за умови високої ліквідності може стати приводом до виникнення процентних збитків. Слід пам'ятати, що основними доходами фінансової установи є саме процентні доходи, які становлять різницю між вартістю фінансових ресурсів для банку і їх продажною ціною, яка визначається розміром процентної ставки по кредитах позичальників.

Якщо з формуванням фінансових ресурсів банківської установи через залучення депозитів, використання залишків на поточних рахунках клієнтів і покупкою ресурсів на міжбанківському ринку все зрозуміло, то, як бути з визначенням «цільової групи» для кредитування, яка є основоположною для побудови якісного кредитного портфеля фінансової установи. Кого хочуть бачити банки в якості своїх позичальників і як збільшити шанси на отримання кредиту?

Для того, щоб потрапити в розряд «хорошого» позичальника банку необхідно виконання ряду умов:

- Співвідношення платежу по кредиту до доходу позичальника не повинен перевищувати 50%. Для іпотечних кредитів в ідеалі цей показник повинен складати не більше 30%. Правда, при розрахунках банки, як правило, враховують дохід сім'ї (поручителів по кредиту);

- Високий рівень офіційних (підтверджених) доходів. Незважаючи на те, що банки беруть до уваги кредитоспроможності позичальника і неофіційні грошові надходження у формі премій, виплат у конвертах, не задекларованих доходів від бізнесу, бонусів і т.д.

- Стабільне фінансове становище клієнта. Це означає, що для банку важливо розуміння стабільності грошових надходжень протягом тривалого періоду часу, протягом якого позичальник зможе справно оплачувати кредит. Тут повинні бути нівельовані ризики курсових коливань, а так само ризики втрати джерела фінансових надходжень;

- Наявність запасу ліквідності в потенційного позичальника в формі активів (нерухомості, рухомого майна, депозитів, заощаджень і т.д.), що дасть можливість покрити можливі втрати у разі банкрутства клієнта.

Для того, щоб збільшити шанси в отриманні кредиту необхідно надати в банк максимально повну і достовірну інформацію про себе, а також джерела Вашого офіційного і неофіційного доходу для подальшого об'єктивного аналізу фінансовою установою.

При видачі кредиту банк в обов'язковому порядку проводить верифікацію (звірку) інформації про клієнта, яка вказана в заяві на отримання кредиту з незалежними джерелами і базами даних. До останніх відносяться бази підприємств, «чорні списки», інформація з бюро кредитних історій, внутрішніх баз даних фізичних осіб і т.д. Крім цього банки практикують прозвон потенційних позичальників, що дозволяє провести звірку ПІБ, адреси прописки і проживання, місця роботи і займану посаду, рівень заробітної плати і т.д.

Все це необхідно для мінімізації ризиків фінансової установи і, як результат, досягнення прийнятних показників рівня простроченого портфеля кредитів банку. Поліпшення якості кредитного портфеля дає можливість банкам розширювати кредитні програми на більш лояльних умовах, що в свою чергу послужить підставою для перегляду «цільової групи» позичальників, тим самим збільшивши шанси отримання кредиту.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Кого хочуть кредитувати банки» — 61 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Кого хочуть кредитувати банки публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:17 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Кредитний брокер: «за» і «проти» фінансового поручительства зараз, разом із Кого хочуть кредитувати банки Елітний пластик стане масовим? відкривають.
Автор: admin
61 27.03.16