Якість кредитних портфелів банківських установ в УкраїніЯкість кредитного портфеля банку - показник роботи ризик-менеджменту фінансової установи, а так же результат його кредитної політики. Докризовий період характеризувався агресивною стратегією залучення кредитних клієнтів. Банки пропонували позики без забезпечення і поручительства при мінімальному розмірі офіційних витрат. Як результат - за період 2008-2010 р було реструктуризовано 30% всіх виданих кредитів, а це 188 тис. Позик на загальну суму 220 млрд. Грн.

Першими «жертвами» валютних позик виявилися позичальники - фізичні особи, які отримують дохід у гривні, а через девальвацію національної валюти виявилися не в змозі погашати кредити. За ними пішли й корпоративні клієнти, які виявилися заручниками істотного падіння попиту на їхні товари і послуги. «Стиснення» ринку на тлі скорочення платоспроможного попиту викликало ланцюгову реакцію в сегменті бізнес клієнтів. У цій непростій ситуації банки стали перед вибором: активізувати діяльність щодо справляння простроченої заборгованості (при цьому ризикуючи «втопити» бізнес), або все ж намагатися знайти компроміси з неспроможними позичальниками. Другий варіант виявився більш прийнятним з огляду на те, що існують можливості вирішувати проблеми клієнта в короткостроковій перспективі.

Механізми поліпшення фінансового стану позичальника у банків є - це пролонгації, рефінансування, фрізінг або ж кредитні канікули. Всі способи реструктуризації націлені на зменшення розміру щомісячного платежу по кредиту клієнта за рахунок зниження процентної ставки, або ж збільшення терміну позики. Досить популярним інструментом роботи з позичальником за простроченими кредитами виявилося надання банками кредитних канікул. Як правило, це звільнення клієнтів від частини платежів по кредиту на період від 3-х до 6-ти місяців.

Якщо цей варіант не дає можливість зменшити щомісячний внесок до прийнятної для позичальника величини, банки використовують інші схеми реструктуризації. Як варіант - це збільшення терміну позики або ж фрізінг (зниження процентної ставки до мінімального рівня). У будь-якому випадку в ухваленні рішення щодо зниження фінансового навантаження на підприємство, банки керуються можливостями неспроможних клієнтів до погашення кредиту. Виходячи з цієї суми, яку може оплачувати позичальник, фінансова установа намагається побудувати схему погашення і узгодити з клієнтом відповідний графік платежів.

І все ж, незважаючи на поступки банків по оплаті позик у формі всіляких способів реструктуризації, уникнути погіршення якості кредитних портфелів фінансових установ не вдалося.

За статистикою НБУ на 1-е півріччя 2010р. 14% всіх виданих кредитів були проблемними. Цей показник знаходиться на досить високому рівні для того, щоб говорити про прийнятні результати роботи банківської системи України.

Поліпшення діяльності фінансових установ залежить у першу чергу від того, наскільки швидко банки очистяться від поганих активів. Позбавлення прострочених позик дає можливість вивільнити ресурси в формі резервів НБУ, які будуть використані на кредитування реального сектора економіки України.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Якість кредитних портфелів банківських установ в Україні» — 71 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Якість кредитних портфелів банківських установ в Україні публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:18 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Затишшя перед бурею або відновлення кредитування в Україні зараз, разом із Якість кредитних портфелів банківських установ в Україні Ретельно вивчаємо кредитний договір з банком відкривають.
Автор: admin
71 27.03.16