Затишшя перед бурею або відновлення кредитування в УкраїніФінансова криза в країні змусила українців по-іншому подивитися на кредити. Якщо раніше отримання позики вважалося за щастя, що дає можливість вирішувати поточні проблеми, то зараз кредит сприймається як зло - чергова спроба боргової кабали.

Навчені гірким досвідом валютного кредитування, підприємства, і фізичні особи з обережністю дивляться в бік банків. Фінансові установи в свою чергу так само провели переоцінку своїх кредитних портфелів, а як наслідок - перегляд кредитної політики і процедур. Були посилені підходи до фінансового аналізу (стану) потенційних позичальників, а також вимоги до забезпечення. На тлі ускладнення роботи системи кредитних механізмів в банківській сфері, виникла проблема пошуку платоспроможних позичальників, фінансовий стан яких дозволило б обслуговувати позики.

І все ж, банки, відчуваючи надмірну ліквідність, почали поступово відновлювати кредитування реального сектора. Фінансувати збитки, сплачуючи відсотки по депозитах без видимого застосування грошових ресурсів, фінансові установи вже не мають наміру. За статистикою НБУ за 1-2 кв. 2010р. банківською системою було залучено 30,31 млрд. грн., що дало можливість збільшити загальний депозитний портфель на 10%. При цьому за перше півріччя 2010р. кредитний портфель роздрібних позик скоротився на 16,5 млрд. грн., що склало 7% від загального обсягу на початок року.

Найбільш активний старт все ж продемонстрували автокредити. За чотири місяці кредитні програми на придбання автомобілів відновили близько 30 банків. Якщо початкові умови видачі таких позик базувалися на компенсації фінансовим установам відсотків по кредиту, то за кілька місяців з посиленням конкуренції автодилери перестали йти на істотні поступки. Експерти в свою чергу прогнозують подальше зниження процентних ставок по автокредитах до кінця року на 2-3%.

Ринок іпотеки так само ставав досить повільно. Це пов'язано в першу чергу з відсутністю ринку нерухомості в Україні. Зважаючи на низький рівень платоспроможного попиту, початок 2010р. супроводжувалося виключно кредитуванням «первинки», де забудовники були безпосередньо пов'язані з фінансовими установами, які і представляли фінансування.

На сьогодні ми маємо повноцінне кредитування, як первинного, так і вторинного ринку нерухомості в розмірі 60-70% від вартості об'єкта терміном до 15 років під реальні 18-20% річних. У 2011р. фахівці не прогнозують істотного здешевлення іпотечних позик. Це пов'язано з досить високими ризиками такого роду фінансування.

У сфері роздрібного кредитування відсутня активність, як з боку банків, так і з боку клієнтів. Наддорогі позики українці брати ще не готові. Переоцінка своїх фінансових можливостей і перегляд потреб надали можливість людям по-іншому подивитися на деякі речі. Фінансисти ж прогнозують повільне відновлення ринку роздрібних кредитів в 2011р.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Затишшя перед бурею або відновлення кредитування в Україні» — 74 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Затишшя перед бурею або відновлення кредитування в Україні публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:18 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Домисли і страхи стосовно іпотечного кредитування зараз, разом із Затишшя перед бурею або відновлення кредитування в Україні Якість кредитних портфелів банківських установ в Україні відкривають.
Автор: admin
74 27.03.16