Історія кредитуПоняття «кредит» дуже тісно пов'язане з діяльністю банків. А з'явилися перші фінансові установи ще під час існування срібних і золотих монет в якості засобу взаєморозрахунків. З метою збереження грошей, а так само виходячи зі зручності заощадження, купці віддавали свої монети ювелірам, натомість розписок. Ці розписки охоче приймалися в якості засобу оплати за товари і послуги, таким чином, перетворившись в одну з ранніх форм паперових грошей. На початкових етапах все розписки повністю обмінювалися на золото, тим самим представляли собою 100% ліквідний актив.

У міру накопичення монет, ювеліри стали помічати, що кількість золота постійно збільшується, при цьому вилучаються не всі ті дорогоцінні метали, які у них знаходяться. І вони стали передавати частину золота іншим ювелірам або купцям за певну плату. Таким чином, з'явилися перші кредитні операції, а плата за користування позикою перетворилася в відсоток.

Існування кредитно-фінансової системи переоцінити неможливо. Вона створює баланс між попитом на грошові ресурси і їх пропозицією. Приміром, у одних виробників можлива наявність вільних грошових коштів, в зв'язку з розбіжністю термінів реалізації продукції і придбання наступних партій матеріалів. І в той же час інші компанії відчувають постійну нестачу грошей, які необхідні для поповнення оборотних коштів і, як результат, отримання додаткового прибутку.

Але що собою являє кредитна система? Це, перш за все, сукупність банків, а так же небанківських установ, основною діяльністю яких є залучення вільних грошових коштів з подальшим їх розміщенням в формі кредитів. Видача позик - це базовий джерело прибутку комерційних банків. Відсоткові доходи, які представляють собою різницю між ціною продажу грошових коштів (через кредитування) і їх вартістю на внутрішньому ринку для фінансової установи, складають основу для успішного функціонування банківської системи в цілому.

На сьогоднішній день існує дві базові форми кредиту:

- Банківський кредит;

- Комерційна позика.

Комерційний кредит являє собою продаж товару покупцеві з відстрочкою платежу. Можливим інструментом гарантії повернення коштів може служити вексель. Мета такого фінансування - збільшення обсягів продажів і, як результат, чистого прибутку.

Банківський кредит - це позика, яка надається банком або іншим кредитно-фінансовою установою фізичній особі, державі, юридичній особі, або ж іноземному представництву.

Еволюція кредиту дала можливість сформувати сучасні відносини між кредитором і позичальником з оформлення і повернення позик.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Історія кредиту» — 73 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Історія кредиту публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:18 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Іпотечне кредитування: страховка життя для оформлення позики зараз, разом із Історія кредиту Домисли і страхи стосовно іпотечного кредитування відкривають.
Автор: admin
73 27.03.16