Складнощі в кредитуванні малого бізнесуДля початківця бізнесмена дуже часто виникає питання кредитування. Не маючи достатнього стартового капіталу складно побудувати повноцінний бізнес і при цьому намагатися конкурувати з «монстрами» ринку. Але наскільки реально отримати кредит для започаткування власної справи? Банки неохоче кредитують приватних підприємців або ж юридичних осіб, які тільки починають свою бізнес діяльність.

А якщо і зустрічаються рідкісні пропозиції про надання фінансування - відсотки за такою позикою, як правило, перевищують 30% річних. Дорожнеча позикових коштів, а так же складності з їх отриманням стримують багатьох людей від реалізації бізнес планів, а так же ідей створення власної справи. Якщо ж у людини є тільки проект майбутнього бізнесу, але немає реальних грошових вкладень в нього, то при зверненні до фінансової установи, швидше за все, він отримає іронічні посмішки менеджерів і, звичайно ж відмова в наданні фінансування.

Зараз банки більше націлені на комплексне обслуговування клієнтів, що дає фінансовим установам можливість отримувати прибуток, як за рахунок процентних доходів, так і розрахунково-касового обслуговування. Криза внесла деякі корективи в стратегії діяльності окремих банків. Тепер пріоритетним напрямком розвитку фінансової установи вважається МСБ.

Бізнес сегмент, в більшості випадків - це хороші позичальники і лояльні клієнти. Потенціал цього ринку величезний. Щорічно реєструються десятки і навіть сотні тисяч приватних підприємців і юридично осіб. Багато нарощують оберти і переходять в сегменти середнього і корпоративного бізнесу. А це ще більш прибуткові клієнти для фінансової установи.

Але в чому ж тоді полягають проблеми кредитування малого бізнесу? Перш за все, в ризиках неповернення д енежних коштів фінансовим установам. Це пов'язано з конкуренцією на тому чи іншому ринку, що в більшості випадків просто «з'їдає» підприємців-початківців. Крім цього, фахівці виділяють ще ряд інших бар'єрів у кредитуванні бізнес клієнтів:

  1. Низька легальність бізнесу в нашій країні. Система оподаткування в Україні змушує платників податків всіляко оптимізувати свою діяльність для скорочення витрат на обов'язкові збори і платежі, що в кінцевому підсумку дозволяє отримувати прибуток від своєї діяльності. І разом з цим, складні схеми бізнесу і «чорні бухгалтерії» затягують час на етапі прийняття рішення про надання кредиту. Особливо складно працювати з приватними підприємцями на єдиній системі оподаткування, так як для них відсутні вимоги щодо обліку доходів і витрат та часто таки СПД просто декларують мінімальну виручку від реалізації.
  2. Відсутність ліквідного забезпечення. Як правило, новостворений бізнес не має активів, які можна було б запропонувати банку в якості застави. Фінансова установа в свою чергу не бажає ризикувати, видаючи кредит без забезпечення. В результаті отримуємо замкнене коло, яке складно розірвати. Допомогти в такому випадку могли б державні гарантії.

Насправді для реалізації подібних ідей необхідно достатнє бюджетне фінансування. А з огляду на труднощі уряду з фінансовою підтримкою соціальної сфери, говорити про перспективи бізнесу, що починає поки не представляється можливим.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Складнощі в кредитуванні малого бізнесу» — 66 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Складнощі в кредитуванні малого бізнесу публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:18 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Як навчиться брати кредит зараз, разом із Складнощі в кредитуванні малого бізнесу Чи варто купувати заставну нерухомість? відкривають.
Автор: admin
66 27.03.16