Види і форми банківського кредитуванняКредити комерційних банків можуть надаватися позичальникам в декількох формах:

1) Споживчий кредит - це позика дл придбання населенням певних товарів і послуг. Такий кредит може бути як цільовим (на конкретні цілі, наприклад., Автокредитування), так і безцільовий (готівкові на свої потреби).

2) Іпотечний кредит - це позика на будівництво або придбання нерухомості. Можливі варіанти банківського фінансування, як об'єкта на первинному ринку, так і вже готового житла.

3) Державний кредит - це позика на розвиток окремих секторів економіки. Позичальником в даному випадку виступає держава. Погашення заборгованості відбувається за рахунок бюджетних коштів.

4) Міжнародний кредит - це позики міжнародних компаній організацій або комерційних банків, які передбачають перетікання капіталів у сфері міжнародних кредитно-фінансових відносин.

5) Міжбанківський кредит - це позика комерційного банку іншій фінансовій установі. Як правило, така форма кредитування застосовується в разі надлишку або ж гострого браку коштів. Покриття короткострокових розривів ліквідності - мета подібного фінансування.

Хто бере участь у кредитних відносинах? Як відомо, в процесі кредитування виступають дві сторони: кредитор і позичальник. Кредитор - це суб'єкт (фізична або юридична особа), який надає свої вільні грошові кошти у тимчасове платне користування позичальнику.

Позичальник - це суб'єкт кредитних відносин, який приймає грошові кошти кредитора в користування на певний термін. Фінансові установи з одного боку є позичальниками, залучаючи вільні ресурси фізичних та юридичних осіб на депозити, а з іншого боку - кредитором, видаючи споживчі та іпотечні позики.

Існує і кілька видів кредитів, які класифікують виходячи з певних характеристик. Виходячи з напрямку, яке підлягає фінансуванню, розрізняють кредит:

- Бюджетний;

- Промисловий;

- Споживчий;

- Інвестиційний;

- Торговий;

- Сільськогосподарський.

За критерієм терміновості, кредити поділяють на термінові і до запитання. Перші, в свою чергу, ділять на:

- Короткострокові (до 12 міс.);

- Середньострокові (від 12 міс. До 36 міс.);

- Довгострокові (більше 36 міс.).

Виходячи зі структури забезпечення, виділяють забезпечені кредити можуть бути бланкові (без покриття).

За характером погашення кредити поділяють на ті, які оплачуються частинами (в розстрочку), і позики, що погашаються одноразово.

Кредитування побудовано на виконанні певних принципів. Основними з них є принципи: терміновості, платності, цільового використання та повернення.

Терміновість кредиту передбачає повернення позики в певні терміни. Зберегти та примножити обмежена годинним діапазоном, якого позичальник зобов'язаний дотримуватися. Принцип платності - це отримання прибутку з кожної кредитної операції за рахунок процентних доходів.

Цільове використання передбачає виконання позичальником певних зобов'язань по використанню коштів кредитора на конкретні цілі, які передбачені кредитним договором.

Принцип зворотності - це повернення кредитних коштів разом з відсотками фінансовій установі - кредитору по закінченню терміну дії договірних відносин.

Виконання всіх принципів банківського кредитування дає можливість побудувати повноцінну систему кредитно-фінансових відносин, яка забезпечить розвиток економіки країни.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Види і форми банківського кредитування» — 65 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Види і форми банківського кредитування публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:18 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Як розрахувати реальну вартість кредиту зараз, разом із Види і форми банківського кредитування Купуємо автомобіль в кредит відкривають.
Автор: admin
65 27.03.16