Придбання портфелів роздрібних кредитів - нова тенденція на банківському ринкуЗі стабілізацією фінансово-економічної ситуації в Україні банки активізували свою діяльність. 2010р. ознаменувався розгортанням кредитних програм фінансовими установами. Банки знову зацікавилися автокредитами, іпотекою, споживчими позиками. Але крім всього цього фінансисти звернули свою увагу на портфелі роздрібних позик, які видавалися до економічної кризи.

Про свої наміри придбати кілька десятків тисяч дрібних споживчих кредитів вже заявили три банки: ВТБ, Дельта і Платинум Банк. У 2010р. вже відбулася подібна угода: Укрпромбанк продав Дельта банку свої активи на загальну суму 3,1 млрд. грн. Такому нестандартному вирішенню фінансистів по реалізації портфелів позик є кілька пояснень: переуступати кредити готові ті фінансові установи, які мають проблеми з ліквідністю.

Крім цього, банки готові продавати «погані» позики, з якими вони зазнають труднощів в роботі, а так само в разі порушення нормативів НБУ за капіталом і резервування.

У покупців портфельних кредитів свій інтерес - вони набувають в першу чергу клієнтську базу, яка формувалася роками роботи фінансових установ. Як правило, під таку покупку банки готують нову філіальну мережу, яка зможе обслуговувати збільшився роздрібний портфель позик. Особливу активність у цьому напрямку проявляють російські банки, які роблять свою ставку на розширення географії своєї діяльності, тим самим збільшуючи прибутковість роботи фінансової установи.

Як же формується ціна на портфель споживчих позик? Звичайно, вартість реалізованих кредитів залежить в першу чергу від їх якості. Якщо за результатами аудиту купує боку, кредитний портфель продавця знаходиться у відмінному стані (без прострочених і реструктуризованих позик), то ціна угоди може становити 120-130% номіналу. Але в разі реалізації «поганих» позик - дисконт неминучий. Його розмір може досягати 30-40% вартості придбання.

Воно і виправдано - в першому випадку банк-покупець зможе отримати стабільний дохід без зайвих трат на залучення, оцінку і оформлення кредитів; у другому - проблеми з погашеннями реструктуризованих та прострочених позик лягають на плечі покупця, що вимагає від нього додаткових витрат на повернення кредитів.

Можливі в даному випадку і нестандартні угоди купівлі-продажу портфелів споживчих позик. Прикладом може служити підписаний договір між Дельта Банком та Укрпромбанком, за яким останній передає неякісний портфель активів в розмірі 3,1 млрд. Грн. без будь-якого дисконту. Але на додачу до нього Дельта Банк отримав активи (нерухоме майно) за свідомо низькою ціною.

Які наслідки для позичальників від перепродажу кредитів? В даному випадку можливі 2 варіанти подій:

- Позичальників попросять переподпісать кредитні договори з банком покупцем;

- Документальне переоформлення позичок з позичальниками проводити не будуть. Просто повідомлять останніх про нові пункти погашення позик.

Вибір того чи іншого сценарію роботи банку з клієнтами залежить від умов кредитних договорів по позиках, які купуються фінансовою установою. Але в будь-якому випадку, банкіри не мають наміру ускладнювати весь цей процес паперової тяганини.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Придбання портфелів роздрібних кредитів - нова тенденція на банківському ринку» — 84 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Придбання портфелів роздрібних кредитів - нова тенденція на банківському ринку публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Крадіжка документів або як взяти кредит на підроблений паспорт зараз, разом із Придбання портфелів роздрібних кредитів - нова тенденція на банківському ринку Як придбати квартиру в кредит відкривають.
Автор: admin
84 27.03.16