Що зобов'язаний надати банк при підписанні кредитного договоруВидача банківського кредиту передбачає надання коштів на умовах платності, терміновості, зворотності і цільового використання. Принцип платності виконується, в більшості випадків, за рахунок оплати позичальником відсотків за позикою.

Але не всі банки обмежуються процентними доходами. Багато фінансових установ не гребують істотними комісійними надходженнями. При зниженою процентною ставкою по позиці, можуть бути додаткові платежі: за обслуговування позикового рахунку, за перевірку документів, щомісячне обслуговування кредиту, надання інших послуг. Звичайно, частково можна погодитися з банкірами з приводу високої ціни фінансових ресурсів на ринку України.

І в той же час, ніхто не змушує банки всіляко приховувати реальну вартість кредиту. Відкритість і прозорість у відносинах з позичальником дасть можливість фінансовим установам побудувати довірче та партнерське спілкування з клієнтами. Останні повинні бачити в образі банку рішення всіх своїх фінансових проблем і питань.

Для того, щоб будувати і розвивати такі взаємини фінансових установ та їх клієнтів, НБУ були прийняті «Правила надання банками України інформації споживачам про умови кредитування та реальної вартості кредиту». Цей документ, в першу чергу, мав відношення до іпотечних позиках, а так само споживчим і інвестиційними кредитами. Банки зобов'язали поширювати повну інформацію про реальну вартість пропонованих позик в усній або письмовій формі. Клієнти можуть зажадати детальну інформацію про умови кредитування із зазначенням всіх статей видаткової частини, комісій 3-х осіб (нотаріусів, страховиків, оцінювачів і т.д.), а так само реальної переплати за позикою. Крім цього, фінансова установа повинна надати потенційному позичальникові право вибору схеми погашення з роз'ясненням всіх вигод і недоліків. Вказуються також приблизний порядок оплати позики у формі графіка платежів.

З метою інформативності та доступності, комерційні банки розробляють окремі форми бюлетенів і пам'яток з умовами кредитування, а так само реальною вартістю позики. Ці документи містять наступну інформацію:

- Найменування та адресу банку;

- сума кредиту;

- Термін кредитування;

- Мета видачі позики;

- Запропоноване забезпечення за кредитом;

- Тип процентної ставки;

- Все комісії банку, які, так чи інакше, мають відношення до позики;

- Реальна переплата по кредиту;

- Ефективна процентна ставка по кредиту.

Банки повинні отримати від клієнта письмове підтвердження (розписку) про ознайомлення з комісіями банку і сукупною вартістю кредиту. Крім цього, під час підписання кредитного договору, позичальник отримує від фінансової установи графік платежів, де буде вказана сума основного боргу і відсотків за позикою, а так само вартість інших послуг.

Постанова також регламентує порядок зміни процентної ставки по вже виданим кредитом. Відсотки по позиці можна переглядати тільки в разі настання подій, які так чи інакше не залежать від волі сторін і впливають на вартість фінансових ресурсів кредитної установи. Заборонено зміна процентної ставки в односторонньому порядку без узгодження з іншою стороною договору.

У підсумку ми бачимо поліпшення взаємин банків з клієнтами. Відкритість у спілкуванні створює хороші передумови для довгострокового сталого співробітництва між позичальниками і фінансовими установами.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Що зобов'язаний надати банк при підписанні кредитного договору» — 156 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Що зобов'язаний надати банк при підписанні кредитного договору публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Що зобов'язаний надати банк при підписанні кредитного договору Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
156 10.04.17