Третейські суди - порятунок банків в боротьбі з позичальникамиФінансово-економічна криза в економіці України змусив банки активізуватися в боротьбі з невідповідальними позичальниками. Істотне зростання рівня простроченої заборгованості по кредитах фізичних і юридичних осіб сприяв формуванню значних портфелів «поганих» позик. Вихід з подібної ситуації один - судові звернення стягнення на заставне майно позичальників. Але для цієї процедури банкам необхідно пройти весь процес розгляду позову в суді з можливим оскарженням рішення. На це йде досить багато часу, нервів і паперової тяганини.

Для фінансової установи розгляд справи в господарському суді - це істотні витрати, тому як до моменту прийняття рішення банк не має права розформовувати резерви, які були акумульовані під «погані» кредити відповідно до нормативів НБУ. Але в даному випадку існує вихід із незручної для фінансових установ ситуації - звернення до третейських судів.

Третейський суд - це незалежна недержавна структура, яка складається з юридичних і фізичних осіб, що спільно ведуть судову практику у господарських і цивільних правовідносин. Умовою роботи з третейським судом є наявність так званої третейського застереження в кредитних договорах з клієнтами.

За даними Асоціації українських банків такі застереження існують в договорах 22 з 180 фінансових установ. Але фактично користуються перевагою всього лише 12 банків. У більшості випадків третейськими судами розглядаються позови за споживчими кредитами в сумі від 1 тис. Грн. до 200 тис. грн., але трапляються і серйозні судові процеси з юридичними особами, де ціна питання - мільйони гривень.

Така співпраця з третейськими судами має обопільну вигоду - судді отримують заробітну плату за рахунок банківських оплат, фінансовим установам такі процеси суттєво економлять час, а відповідно і гроші. Крім того, рішення третейських судів оскарженню практично не підлягають. Кількість зворотних позовів позичальників за минулий рік склало близько 0,1% від усіх поданих позовних заяв фінансових структур.

Деякі банки в своїх договорах навіть вказують конкретні назви судів, які уповноважені розглядати спірні питання взаємовідносин межу клієнтами і фінансовою установою. Наприклад, Альфа Банк передбачив можливість вирішення конфліктів з позичальниками через Всеукраїнський фінансовий союз (третейський суд при ВГО).

В такому випадку, викликають сумніви об'єктивність рішень, які приймаються такими «кишеньковими судами». І все ж, перевагою третейських судів є можливість вибору сторонами процесу складу суддів для кожного конкретного спору.

Статистика свідчить про те, що в більшості випадків третейські суди приймають сторону банків. А масове розгляд позовів фінансових установ свідчить про те, що такі суди вже стали частиною банківського бізнесу.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Третейські суди - порятунок банків в боротьбі з позичальниками» — 117 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Третейські суди - порятунок банків в боротьбі з позичальниками публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Третейські суди - порятунок банків в боротьбі з позичальниками Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
117 10.04.17