Чи потрібно берегти свою кредитну історію?Років 5-10 тому ще ніхто не замислювався про кредитну історію, оформляючи чергову позику в банку. Для чого? У той час фінансові установи надавали позики обраним, «своїм» клієнтам, які, як правило, могли віддячити менеджера за додаткове фінансування. Як приклад такої кредитної політики може бути діяльність банку «Україна», який в результаті активної видачі вочевидь не буде повернуто позичок був успішно збанкрутує.

Часи змінилися. З приходом іноземних інвесторів на ринок банківських послуг України, а так само посиленням конкуренції фінансових установ, все більш жорсткою стає боротьба за хороших платоспроможних клієнтів. Достатня ліквідність банків, а так само вливання з-за кордону змусили фінансові установи підвищити свою активність в сфері кредитування. Але ось масова видача позичок не завжди призводить до позитивних наслідків.

Гіркий досвід оформлення позик в 2007-2008р. з подальшим кризою в економіці України, змусила багато банків переглянути свою кредитну політику, а так само більш відповідально ставиться до відбору потенційного позичальника. В цей же час активізують свою діяльність бюро кредитних історій, які мають намір допомогти фінансовим установам, надаючи оперативну інформаційну підтримку.

Наскільки важлива для клієнта його кредитна історія? Чи варто нею дорожити? Швидше за все, варто. Існує ряд причин, за якими позичальникові потрібно берегти свою кредитну історію:

- Заборона на виїзд за кордон. Зараз це працює без зайвих зволікань. Банки подають списки неспроможних позичальників з невиконаними кредитними зобов'язаннями в державну прикордонну службу для тимчасової заборони виїзду за кордон. Тому навіть відправитися на відпочинок до Європи або країн СНД, швидше за все, стане неможливим.

- Приховати інформацію про кредитну історію навряд чи вийде. Багато позичальників розраховують на те, що звернувшись в інший банк, який є партнером іншого кредитного бюро, фінансова установа не дізнається про «поганому минулому» клієнта. Але, як правило, це не так, оскільки банки використовують інформацію з кількох джерел, крім цього користуючись своїми внутрішніми базами даних. Кредитна історія позичальника зберігається протягом 10 років з моменту закінчення зобов'язань перед банком. Тому розраховувати на те, що інформація піде в давність, не доводиться.

- В недалекому майбутньому БКІ почнуть обмінюватися інформацією. З ростом потреб фінансових установ буде збільшуватися попит на інформацію, як наслідок - розвивати свою діяльність кредитні бюро.

- В перспективі кредитні бюро об'єднаються. Передумови для цього є, оскільки з активізацією ринку кредитних послуг для фінансових установ буде важливим отримання найбільш повної інформації про потенційного позичальника. А попит повинен організувати ту пропозицію, яка вимагає ринок.

- Кредитні бюро отримують все більше прав і можливостей. Законодавча ініціатива уряду щодо надання доступу до Державного реєстру фізичних осіб свідчить про збільшення потенціалу роботи кредитних бюро.

- Банківське фінансування може знадобитися в недалекому майбутньому. Навіть якщо Ви зараз і не мають наміру брати будь-яку позику, це не означає, що кредитні кошти не потрібні будуть у перспективі. Можливо, з часом з'явиться шанс придбати за прийнятною ціною нерухомість або ж автомобіль. Ось тоді Ви і згадайте про кредит і своєї кредитної історії.

І якщо остання не заплямована якимись проблемами з погашенням банківських позичок, а містить інформацію про несвоєчасну оплату позик, тоді Ви можете розраховувати на швидке позитивне рішення про кредитування. Позичальник з гарною кредитною історією завжди буде бажаним клієнтом для фінансових установ.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Чи потрібно берегти свою кредитну історію?» — 99 залиште будь-ласка взяти кредит лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Чи потрібно берегти свою кредитну історію? публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Чи потрібно берегти свою кредитну історію? Кредит Кафе відкривають.
Автор: admin
99 10.04.17