Проблеми із заставною нерухомістю: реалії сьогоднішнього дняОформлення кредиту під заставу нерухомості передбачає нотаріальне посвідчення договору іпотеки з внесенням відповідних заборон в реєстри іпотек та обтяжень нерухомого майна. На перший погляд цього більш ніж достатньо для того, щоб убезпечити банк від ризиків втрати кредитних коштів. У цивілізованій правовій державі, напевно, так і є. В Україні ж теорія іноді істотно відрізняється від практики.

При підписанні договору застави обидві сторони (як банк, так і позичальник) бажають максимально убезпечити себе від непередбачених ризиків, витрат і тратт. Фінансові установи фактично диктують умови, надаючи клієнтові документ, який неодноразово вивірено і вичитаний юридичним відділом банку. Причому вносити зміни в договір іпотеки, як з боку позичальника, так і нотаріуса категорично забороняється.

Щоб убезпечити себе фінансова установа максимально широко викладає обов'язки клієнта за умови мінімально передбачених прав. Чи не згода позичальника підписувати та нотаріально завіряти таку іпотеку, як правило, призводить до скасування угоди і автоматичну відмову в кредитуванні.

Але і клієнти не завжди є обов'язковими по відношенню до банку і його кредиту. Іноді зустрічаються шахраї. Вони намагаються залишити фінансова установа без грошей, що видавалися позичальникові в якості термінового кредиту або кредитної лінії. Відмовляючись погашати позику, клієнти банку всіляко затягують час, уникаючи тиску колекторів.

Але такі взаємини безстроково тривати не можуть. Десь по закінченню півроку, з розумінням керівництва фінансової установи, що компромісу з несумлінним позичальником досягти не вдасться, банк звертається з позовом до суду або ж за виконавчим написом до нотаріуса.

Вибір того чи іншого варіанту залежить від об'єкта застави, форми оформлення забезпечення, можливості звернення стягнення і т.д. І ось на цьому етапі клієнт проявляє свою активність. Можливі кілька варіантів шахрайських дій позичальника по відношенню до банку:

- Клієнт (юридична особа) оголошує себе банкрутом, попередньо «злив» всі активи фірми на дочірню компанію;

- Позичальник намагається визнати в судовому порядку кредитний договір і договір застави (іпотеки) недійсним через наявність в документах окремих пунктів, які суперечать чинному законодавству;

- Клієнт заявляє в міліцію про шахрайство з боку банку через підробку документів по кредиту, який нібито не брав.

З огляду на високий рівень правових колізій, які виникають в Україні в силу далеко не ідеального законодавства, говорити про відсутність ризиків при оформленні застави в фінансовій установі не доводиться.

Тому перш ніж зайвий раз ризикувати своїм нерухомим майном, проконсультуйтеся з кваліфікованим юристом. А ось затівати судові тяжби з банком, напевно, все-таки не варто. Боротьба в різних «вагових категоріях» ні до чого доброго не приведе, хіба що до втрат грошей, часу і зіпсованим нервах. Але це вже інша історія.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Проблеми із заставною нерухомістю: реалії сьогоднішнього дня» — 92 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Проблеми із заставною нерухомістю: реалії сьогоднішнього дня публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Проблеми із заставною нерухомістю: реалії сьогоднішнього дня Швидко Гроши відкривають.
Автор: admin
92 10.04.17