Судові тяжби позичальників з банками: хто у виграші?Вирішення питань погашення прострочених кредитів стає все більш актуальним для банківської системи України. Фінансові установи вже було зіткнулися з цією проблемою на початку 2009р. Але прийняття екстрених заходів у формі всіляких схем реструктуризації заборгованості дозволило відстрочити вирішення питання на деякий час.

Але пільгові умови погашення позик закінчуються в 2010р. і для банків - це чергова «головний біль». Перед кредитором постає вибір: або продовжувати умови реструктуризації ще на певний період, або ж звертатися з позовом до суду.

Судові позови не вигідні жодній зі сторін, але в разі, коли кредитні канікули або ж збільшення терміну позики не принесли очікуваного результату і позичальник не в змозі погашати кредит згідно графіка, вони є виправданими. На сьогоднішній день основне завдання банкірів - це повернення прострочених і безнадійних позик, що дасть можливість в повній мірі відновити кредитування.

На тлі рішення проблем, фінансові установи стали ще більш непоступливі по відношенню до неспроможним позичальникам. Кредити, за якими банки не бачать перспективи з погашенням, або реалізуються з великим дисконтом колекторним компаніям, або ж направляються в суд у вигляді позовів про стягнення заборгованості.

Істотний вплив на протистояння позичальників з кредиторами зіграли юристи. Сьогодні працює понад 100 антиколекторських агентств, які цілком офіційно надають послуги з ухилення від погашення заборгованості за банківськими кредитами. Консультації таких горе-юристів, як правило, не вирішують проблем позичальників. Максимум, що вони в змозі зробити - це затягнути час, з різних причин переносячи засідання суду. Але в кінцевому підсумку, закінчується цей процес, в більшості випадків рішенням на користь банку, а для позичальника - істотними фінансовими витратами і зіпсованими нервами.

З правил завжди бувають винятки. Для фінансових установ такі винятки загрожують неповерненнями кредитних коштів, в силу програних судових справ. До чого тільки не вдаються позичальники з метою несплати за своїми зобов'язаннями. Найбільш поширені з таких хитрощів:

- Банкрутство;

- Прописка в заставної нерухомості неповнолітніх дітей;

- Різного роду причіпки до кредитних договорів.

Незважаючи на ряд виграних позичальниками судових справ, говорити про вирішення проблеми кредитного тягаря ще рано. Навіть в разі визнання договору іпотеки або ж кредитного договору недійсним, клієнт все одно зобов'язаний буде погасити тіло кредиту.

На сьогоднішній день, 80% судових позовів виграються банками, і тільки 20% рішень приймається на користь позичальників. І така тенденція продовжує зберігатися. З огляду на той факт, що багато справ ще перебуває на етапі розгляду, до кінця 2010р. варто очікувати збільшення числа судових постанов.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Судові тяжби позичальників з банками: хто у виграші?» — 112 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Судові тяжби позичальників з банками: хто у виграші? публікували спеціально для таких як ви, 10-04-2017, 17:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину зараз, разом із Судові тяжби позичальників з банками: хто у виграші? Швидко Гроши відкривають.
Автор: admin
112 10.04.17