Іпотека оживає, але дуже повільноПосткризовий період приніс багато позитивних моментів в економіку нашої країни. Разом з відновленням банківської системи почав відновлювати свою діяльність ринок нерухомості. Вже з літа 2010р. активізувалися продажі як «первинки», так і готового житла. І все ж рівень реалізації кв.м. недостатній для того, щоб говорити про докризові продажах. В даному випадку стримуючим фактором виступає іпотечне кредитування. Не можна стверджувати те, що банки не видають позички на покупку нерухомості. Кредитні іпотечні програми існують, але вони поки що залишаються дорогими для потенційних клієнтів позичальників. Навіть знижені процентні ставки по позиках з 25% до 21% річних робить придбання квартири недоступним.

Деяке пожвавлення на ринку нерухомості було викликано зниженням облікової ставки НБУ до 8,5%. Здешевлення фінансових ресурсів дало можливість будівельним компаніям «розморозити» деякі будівництва. В даному випадку спрацьовує ланцюгова реакція: активізація будівельних робіт збільшує обсяги продажів, що створює в подальшому мультиплікативний ефект. Попит на нерухомість залишається все ще на високому рівні. Через «заморозки» багатьох будівельних об'єктів восени 2008р. на ринку нерухомого майна виник відкладений попит на квадратні метри. Компенсувати його можуть тільки активне відновлення іпотеки в Україні, що дасть можливість відродити будівельну галузь.

Але вимоги до потенційного позичальника за кредитом на покупку квартири все ще залишаються високими. Грошові надходження сім'ї повинні в 1,5-2 рази перевищувати внески по кредиту. Терміни фінансування обмежуються 15-ма роками. Виходячи з діючих умов кредитування виходить, що для того щоб придбати однокімнатну квартиру в Києві позичальникові необхідно мати близько 150-200 тис. Грн. власних коштів і офіційну зарплату близько 10 тис. грн. для оформлення позики. Насправді такий рівень офіційних доходів показують одиниці. Тому знайти платоспроможного клієнта для іпотеки дуже навіть непросто. Змінити ситуацію на краще може тільки повноцінне відновлення валютного кредитування.

Але поки іпотека все ще недоступна для основної маси населення, ціни на квадратні метри продовжують падати. Так, наприклад, за попередній місяць середній показник ціни продажу 1-2-3-х кімнатних квартир в Києві впав на 1,3%. Крім здешевлення нерухомості продовжують втрачати ціну і земельні ділянки. Очікувати різкого відновлення докризових рівнів продажів квартир, зараз навряд чи доводиться. Експерти прогнозують і подальше поступове падіння вартості нерухомості. А з введенням податку на нерухоме майно і зовсім може виникнути паніка на фінансовому ринку, що в змозі привести до масової реалізації житла.

Деякі клієнти вже почали придивлятися до заставного майна, інші - до «первинці». Забудовники, в силу низької платоспроможності більшості населення, стали пропонувати квартири в розстрочку. Перший внесок в такому випадку становить 30-40% вартості придбання, а процентна ставка в діапазоні 8-13% річних. Вимог до позичальників компанії-забудовники практично не виставляють. Воно і зрозуміло - ризики несплати за придбані квадратні метри мінімальні, тому як в разі відмови клієнта від внесків, продавець нерухомості має право забрати майно, повернувши вже оплачену суму позичальникові.

Пожвавлення на іпотечному ринку є, але воно все ще поки незначне. Подальше здешевлення фінансових ресурсів разом з відсотками по позиках дасть можливість зробити кредитування більш доступним. А це вже перший крок на шляху до власної нерухомості.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Іпотека оживає, але дуже повільно» — 100 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Іпотека оживає, але дуже повільно публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:25 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Чим загрожує «підмочена» репутація позичальника? зараз, разом із Іпотека оживає, але дуже повільно Як вибрати надійний банк? відкривають.
Автор: admin
100 27.03.16