Чим загрожує «підмочена» репутація позичальника?Банківський займ може бути, як можливістю вирішити тимчасові фінансові проблеми або розширити свій бізнес, так і кредитної кабалою, звільнення від якої є досить складним. В останній ситуації опинилася більшість позичальників фінансових установ, ставши заручниками кризи в країні. Зростання курсу долара США майже в два рази привів до масової несвоєчасній оплаті за валютними кредитами. Позичальники виявилися не в змозі погашати позики в ситуації, що склалася. Але і прострочення по кредиту - далеко не найкращий варіант вирішення питання. З прийняттям в 2005 р. Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» банки почали акумулювати негативну інформацію про неплатників по позиках і обмінюватися даними з іншими фінансовими установами. Крім цього, було створено кілька Бюро кредитних історій, основною функцією яких стала інформаційна підтримка банків за запитами якості обслуговування боргових зобов'язань позичальників. І все-таки, що собою являє кредитна історія клієнта?

Такий історією є ідентифікаційна інформація про позичальника, а так само його зобов'язаннями і кредитної дисципліни. Кредитна історія містить наступні дані:

- ПІБ клієнта;

- дата народження;

- місце проживання;

- сімейний стан;

- Наявність неповнолітніх дітей;

- Трудова діяльність позичальника;

- Сума та строки виникнення зобов'язань;

- Валюта позики;

- Порядок погашення кредиту;

- Платіжна дисципліна;

- Розмір зобов'язань на певну дату.

Вся ця інформація може передаватися за запитом банку, тільки за умови письмової згоди позичальника. Подібного роду згоди оформляються без будь-яких проблем. У заявці на отримання позики є окремий пункт про дозвіл клієнта на передачу даних про останньому в БКІ. Деякі фінансові установи передбачають такі умови безпосередньо в кредитних договорах. Тому перш ніж підписувати будь-які банківські документи, уважно вивчайте їх суть.

Крім інформації від комерційних банків, БКІ поповнюють свої бази неспроможних боржників за рахунок державного реєстру позичальників. НБУ надає фінансовим установам доступ до даних реєстру, не дивлячись на досить обмежений обсяг інформації, який міститься там.

Згідно чинного законодавства України в кредитних історіях забороняється зберігати такі дані:

- Національність;

- політичні погляди;

- Етнічне і расове походження;

- стан здоров'я;

- Членство в політичних партіях;

- Релігійні переконання.

Розраховувати на те, що інформація про кредитну історію піде в давність, напевно, не варто. Термін зберігання таких даних становить 7-10 років з дати їх отримання, а не з моменту закінчення кредитних зобов'язань. Варто пам'ятати також про те, що банки негативно ставляться до зміни адреси проживання, відсутності власного житла, частої зміни місця роботи і друг.

Невчасно оплатити кредит - простіше простого, а от потім довести свою спроможність і відповідальність в погашенні позики буде ох як непросто.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Чим загрожує «підмочена» репутація позичальника?» — 104 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Чим загрожує «підмочена» репутація позичальника? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:25 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Діяльність колекторів: наскільки вона законна? зараз, разом із Чим загрожує «підмочена» репутація позичальника? Іпотека оживає, але дуже повільно відкривають.
Автор: admin
104 27.03.16